przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Rekordowa Orkiestra w Porębie. Ile zebrano?

30 Stycznia 2023

Z przytupem! Tak w niedzielę 29 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał punktualnie o godz. 20 zakończyło słynne od trzydziestu jeden lat „światełko do nieba”. W Porębie było to świetliste, sporych rozmiarów serce - orkiestrowy symbol - które zabłysło między oknami Miejskiego Ośrodka Kultury - porębskiego sztabu generalnego 31. Finału WOŚP.

Rekord w historii miasta

Niecałą godzinę później było już wiadomo. - Pobiliśmy dotychczasowy rekord. Do puszek w Porębie trafiło ponad 37 tysięcy złotych, a liczenie wciąż trwa - informował chwilę przed godz. 21 Karol Hadrych, dyrektor porębskiego MOK-u. - Wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, mieszkańcom Poręby i gościom, którzy dołożyli się do tego niezwykłego i wspaniałego przedsięwzięcia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, składam serdeczne podziękowania - mówił burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Atrakcji w Porębie nie zabrakło

31. finał WOŚP w Porębie udał się znakomicie. Na scenie w MOK wystąpili zarówno znani i lubiani muzycy lokalni, jak i ogólnopolskie gwiazdy, w tym Amelia Kmita, finalistka Szansy na Sukces Opole 2023. Nie zabrakło także sportowych emocji. W Porębskim sztabie WOŚP odbył się Międzypokoleniowy Turniej Tenisa Stołowego, w których młodzikom nosa utarli Porębscy seniorzy. Była także kawiarenka, kącik urody, strażackie pokazy ratunkowe i żołnierska grochówka.

W całej Polsce w tracie tegorocznego Orkiestrowego grania do godz. 21:30 zebrano ponad 111 258 000 zł.

Przypominamy, że do skarbonki WOŚP wciąż można się dołożyć za pośrednictwem internetu, trwają również WOŚP-owe licytacje. Tegoroczna Orkiestra za zebrane pieniądze walczyć będzie z groźną SEPSĄ.

do góry