przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Przygotowania do WOŚP ruszyły z kopyta

3 Stycznia 2023

Porębski sztab został zarejestrowany, swoje akredytacje ma też ok. 20 wolontariuszy, trwa zbieranie fantów na licytacje i dopracowywanie harmonogramu z atrakcjami.

„Chcemy wygrać z SEPSĄ” - zgodnie z takim hasłem, już 29 stycznia, po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagra również w naszym mieście. Porębskim sztabem będzie - podobnie jak podczas poprzednich edycji WOŚP-u - Miejski Ośrodek Kultury w Porębie. Na jakim etapie są przygotowania do orkiestrowego finału?

Jak informuje Karol Hadrych, wszystko idzie zgodnie z planem. -  Nasz sztab już wcześniej został zarejestrowany, około 20 wolontariuszy złożyło swoje deklaracje, do MOK-u dotarły również orkiestrowe gadżety - wylicza Karol Hadrych. Dodaje, że trwa jeszcze dogrywanie szczegółów; miejsc rozlokowania wolontariuszy, tworzenie finalnego harmonogramu wydarzeń towarzyszących Orkiestrze.

Co ważne, tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie miał charakter tradycyjny, nie zaś - jak w ostatnich dwóch latach - głównie zdalny, ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia covidowe. Oznacza to, że w wydarzeniach: warsztatach czy koncertach będzie można wziąć udział osobiście.

WOSPNa scenie MOK-u wystąpi oczywiście plejada rodzimych gwiazd, ale nie tylko. - Nie mamy jeszcze oficjalnego programu, jak tylko wszystko będzie potwierdzone, z przyjemnością zapowiemy plan wszelkich wydarzeń - zapowiadają organizatorzy WOŚP w Porębie. Apelują zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i prywatnych osób o fanty, które przekazane zostaną na orkiestrowe licytacje.

eSkarbonka - zapraszamy do wpłaty.

Tegoroczna Orkiestra skupi się na problemach związanych z niebezpieczną SEPSĄ, czyli zespołem powikłań wynikającym z ogólnoustrojowej reakcji zapalnej organizmu. Szacuje się, że rokrocznie SEPSĘ diagnozuje się u ok. 50 tysięcy pacjentów w Polsce. Najgroźniejsza jest u dzieci. WOŚP zagra jednak zarówno dla młodych, jak i starszych pacjentów.

do góry