przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Przy przedszkolu pojawi się ogródek na wzór tych we Włoszech

14 Kwietnia 2023

Kaskadowy a może klasyczny? Miejskie Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie bierze udział w wyjątkowym projekcie. Jego finałem będzie nowy ogród, który zakwitnie przed placówką.

Podwyższone grządki kaskadowe, klasyczne klomby, ogródek w formie kwiatowej lub może mieszany? Jak informuje Justyna Kłosowska, dyrektor porębskiego przedszkola, aktualnie trwa dogrywanie szczegółów projektu, w ramach którego przy placówce powstać ma tzw. „włoski ogródek”. - Do przedsięwzięcia zaprosiła nas pani senator Beata Libera-Małecka, jesteśmy w stałym kontakcie z koordynatorami projektu - mówi dyrektor Kłosowska.

ogrod wloaski

W założeniu już pod koniec kwietnia przy przedszkolu rozpoczną się prace związane  z tworzeniem nowego ogródka. Wzorem będą włoskie ogrody, których przy placówkach edukacyjnych nie brakuje. Koordynator projektu zapewni porębskim przedszkolakom niezbędne nasiona, sadzonki i donice. Przedszkole zorganizuje zaś specjalne popołudniowe warsztaty. - Chcemy zaprosić na nie naszych podopiecznych, pedagogów, ale także rodziców. Takie zajęcia rozwiną w dzieciach założenia pracy zespołowej, nam wszystkim pomogą natomiast w dalszej integracji. Myślę również, że wspólne sadzenie i przygotowanie ogrodu będzie po prostu fajnym, wiosennym przedsięwzięciem - podkreśla Justyna Kłosowska.

Projekt, w którym udział bierze porębskie przedszkole ma charakter pilotażowy. Placówka wskazała już miejsca, gdzie zakwitnąć mogą pierwsze kwiaty w ramach tego przedsięwzięcia.

Patronem inicjatywy jest Ambasada Włoska w Polsce.

do góry