przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Przejrzyj stare zdjęcia, pomóż zorganizować niezwykłą wystawę!

29 Maja 2023

Strażacy, nauczyciele, inżynierowie a także zwykli ludzie, którzy dzięki sile swojego charakteru przyczynili się do rozwoju Poręby. To bohaterowie niezwykłej wystawy, którą będzie można zobaczyć już w połowie czerwca. - Czekamy na ich zdjęcia - do mieszkańców apelują organizatorzy.

Będzie to niezwykła możliwość upamiętnienia wszystkich porębian, który działali na rzecz swojego miasta lub lokalnej społeczności. Czasem z rozgłosem, czasem zupełnie po cichu. - Jesteśmy przekonani, że jest wiele osobowości w naszym mieście, którzy przyczynili się do rozwoju różnych obszarów życia. Należy ich upamiętnić - mówi Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, współorganizator wystawy.

Jej inicjatorem jest Klub Pasjonatów Historii Lokalnej, a wystawa odbędzie się pod hasłem „Koleżankom i Kolegom z tamtych lat”. Premiera zaplanowana jest na 17 czerwca. Bohaterowie naszego miasta wyeksponowani zostaną w zabytkowych murach wieży gichtowej, podczas tegorocznego Święta Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, czyli popularnej i lubianej Industriady.

Wystawa nie odbędzie się jednak bez wsparcia mieszkańców. - Apelujemy do wszystkich porębian o pomoc w jej organizacji. Chodzi o przekazanie nam fotografii z prywatnych kolekcji, na których uwiecznieni zostali ci, którym na sercu leżało dobro i rozwój naszego miasta - mówi Karol Hadrych.

Wystarczy zajrzeć do szuflady lub pozostawionego na strychu pudła z albumami. Wybrać zdjęcie lub kilka zdjęć, przygotować ich krótki opis i dostarczyć fotografie do sekretariatu MOK do 10 czerwca. - Czekamy. Wszyscy Tworzymy Wspólną Historię! - podkreślają organizatorzy tej niezwykłej wystawy.

ogloszenie - wystawa

do góry