przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Przedszkolaki z Poręby przetestowały niezwykłą miejską ścieżkę

16 Października 2020

Jakie owoce spadają z dębu, jak wygląda wilk i jaką sierść ma lis? Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka dowiedziały się tego wszystkiego na trasie nowej ścieżki edukacyjnej w naszym mieście.

To była wyjątkowa wycieczka. Kilkanaście dni temu, korzystając z dobrej pogody, porębskie przedszkolaki wybrały się przetestować nową miejską atrakcję - ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą, która wiedzie wzdłuż ulicy Rzecznej (śladem zbudowanej w zeszłym roku ścieżki pieszo-rowerowej).

Co napotkały na jej trasie? - Atrakcji było naprawdę dużo. Pomysłodawcy przedsięwzięcia - Urząd Miasta w Porębie - zatroszczył się m.in. o tablice edukacyjne (np. ze zdjęciami flory i fauny) oraz tablice z ciekawostkami o naszym mieście. Dzieci bawiły się labiryntem wiedzy, skorzystały z paneli obrotowych i… leśnych łamigłówek. Rozwiązując zadania, porębskie przedszkolaki, dowiedziały się m.in. jakie zwierzęta kryją się w lasach, jaki kształt mają owoce leszczyny i co jedzą kaczki. Co ciekawe - na trasie nowej ścieżki edukacyjno-przyrodniczej stanęły dwa kaczkomaty z jedzeniem dla tych uwielbianych przez dzieci ptaków.

Teraz ze ścieżki skorzystać mogą już wszyscy. Władze miasta na jej trasę zapraszają zarówno placówki edukacyjne, jak i całe rodziny. Przy ścieżce zamontowano nowe ławeczki i kosze na śmieci. Dodatkowo, w ramach inwestycji, powstał kolorowy folder informacyjny, który odebrać można m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.  Jego treść opisuje walory przyrodnicze i turystyczne Poręby.

Logo WFOiŚ 

„Inwestycję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".

do góry