przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Przedszkolaki wyprodukowały własny prąd

28 Grudnia 2023

I wprawiły w ruch samochód na wodór! To tylko jedna z atrakcji, jakie czekały na porębskie maluchy w ramach zorganizowanych przez Urząd Miasta Poręba grudniowych warsztatów edukacyjnych.

- Nie mogę uwierzyć, że tak się da - mówiła jedna z najmłodszych uczestniczek warsztatów, które 18 grudnia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie, gdzie działają także oddziały przedszkolne.

Mowa o pokazie działania samochodu, który nie ruszyłby z miejsca gdyby nie…zatankowanie go wodą. - Pokazałyśmy dzieciom na czym polega proces elektrolizy, czyli zamiany wody w paliwo służące do napędzania modelu naszego auta - mówi Ewelina Matyka, gminny ekodoradca.

Była to tylko jedna z szeregu atrakcji, jakie czekały na dzieci w ramach warsztatów ekologicznych dotyczących projektu „Life. Śląskie przywracamy błękit”. Zajęcia poświęcone były odnawialnym źródłom energii. Dzieci mogły wprawić w ruch wiatraki produkujące prąd i wiele dowiedzieć się o tym, jak żyć ekologicznie.

W zabawie wzięło udział niemal 40 przedszkolaków, które przez dwie godziny miały świetną zabawę. Za udział w warsztatach otrzymały ekologiczne kolorowanki z naklejkami oraz słodkie upominki.

do góry