przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Program LIFE  ,,Śląskie.Przywracamy błękit’’ - Ekodoradca

27 Kwietnia 2022

W gminie Poręba od  kwietnia w ramach zintegrowanego programu LIFE  ,,Śląskie.Przywracamy błękit’’ zatrudniony został Ekodoradca, czyli osoba, która będzie wspomagać lokalną społeczność w kwestiach związanych z wymianą źródeł ciepła. Ponadto Ekodoradca będzie pomagał w pozyskiwaniu zewnętrznego wsparcia finansowego dla inwestycji i zadań, które służyć będą ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Nowym Ekodoradcą została Agnieszka Szwaja, której działania posłużą poprawie jakości powietrza w gminie.

Drzwi do naszego Ekodoradcy stoją otworem przed wszystkimi mieszkańcami gminy. Jeżeli macie pytania dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania z programów dotacyjnych lub potrzebujecie doradztwa w wyborze odpowiedniego urządzenia grzewczego, zachęcamy do kontaktu z Panią Agnieszką. Dodatkowo w ramach działania gminnego Ekodoradcy, w przyszłości przewidziane są warsztaty tematyczne dla różnych grup, w tym dzieci, młodzieży, seniorów, mające na celu edukację mieszkańców w zakresie oszczędności zużycia energii, aspektów ekologicznych i zdrowotnych. Te oraz inne działania mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców oraz ukazanie korzyści płynących z wymiany źródeł ciepła.

baner O tych oraz innych inicjatywach będziemy informować na bieżąco, więc zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego 32 67 71 355 wew. 134 lub bezpośredniego w budynku Urzędu Miasta Poręba na ul. Dworcowej 1 w pok. nr 10.

do góry