przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Pracownica MOK nagrodzona wyjazdem do USA

5 Maja 2023

11-godzinny lot, szkolenie na amerykańskim uniwersytecie, a przy okazji nieco zwiedzania. Marta Wcisło, liderka Pracowni Internetowej Orange, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, w ramach wyróżnienia poleci na tydzień do Stanów.

Panią Martę znają chyba wszyscy pasjonaci nowych technologii w naszym mieście. Szczególnie zaś uczestnicy jej zajęć, a także cyklicznych warsztatów. Zarówno najmłodsi porębianie, którzy w pracowni Orange poznają podstawy programowania, jak i starsi - np. członkowie Klubu Seniora, przed którymi niedawno odkrywała arkana obsługi tabletu i smartfona. - Nowe technologie to moja pasja i chętnie dziele się nią z wszystkimi zainteresowanymi - przyznaje z uśmiechem porębianka Marta Wcisło.

Teraz czas spędza z… angielskim słownikiem

Niedawno, dzięki swojemu zaangażowaniu w projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI)” którego partnerem jest Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, pani Marta została nagrodzona tygodniowym wyjazdem edukacyjno-warsztatowym do Fundacji Scratcha w USA! - Wciąż jestem tym zaskoczona, ale bardzo cieszę się na takie szkolenie. Przywiozę z niego pewnie nowe pomysły - mówi pani Marta.

Z Polski na tydzień do Stanów wylatuje już 1 maja. Lot potrwa aż 11 godzin, z międzylądowaniem we Frankfurcie, ale nie o to nieco martwi się pani Marta. - Wydawało mi się, że angielski znam na dobrym poziomie, ale przed takim wyjazdem warto się jeszcze podszkolić. Szlifuję swoje słownictwo - przyznaje liderka pracowni Orange.

Z Poręby prosto…w kosmos

Fundacja Scratcha (red: popularny program Scratch służy do programowania) zlokalizowana jest na najlepszej uczelni technologicznej na świecie: Massachusetts Institute of Technology (MIT). Oprócz zwiedzania i zajęć na uniwersytecie, w ramach szkolenia, w którym weźmie udział pani Marta, przewidziano także wizytę na Harvardzie, spotkania w lokalnych klubach kodowania (clubhouse) oraz spotkania z liderami i liderkami nauki programowania dla dzieci i młodzieży. - To niezwykłe wyróżnienie! Cieszymy się, że spotkało ono naszą mieszkankę - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra i serdecznie gratuluje pasjonatce.

Marta Wcisło w Pracowni Internetowej Orange w MOK-u pracuje od 2013 roku. Chętnych zaprasza na warsztaty komputerowe, pokazy drukowania 3D czy wizytę…w kosmosie, dzięki okularom do VR, które na wyposażeniu posiada pracownia.

W tym roku pani Marta została również laureatką „listy 100” za rozwijanie umiejętności cyfrowych.

do góry