przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Porębskie przedszkole będzie działało w wakacje

28 Czerwca 2021

To bardzo dobra wiadomość dla zapracowanych rodziców. Przedszkole w Porębie działać będzie w te wakacje w trybie dyżurowym. Dla wszystkich grup wiekowych, przez cały lipiec i sierpień.

Choć ze względu na obostrzenia covidowe spora część przedszkoli podczas zbliżających się wakacji świecić będzie pustkami, władze Poręby podjęły decyzję o wakacyjnej działalności Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka. -  Osobiście zaangażował się w tę sprawę pan burmistrz Ryszard Spyra. Cieszymy się, że będziemy mogli wspomóc rodziców, nie dla wszystkich wakacje to łatwy okres - przyznaje Marzena Orzoł, dyrektor placówki.

Czas na decyzję do końca czerwca

Tłumaczy, że placówka w wakacje opiekować będzie się grupą około 50 dzieci, jeśli jednak rodzice wciąż zastanawiają się nad taką opcją, na ostateczna decyzję mają czas do 30 czerwca (do godz. 9). - Do tego czasu złożyć należy deklarację - dokument, który pobrać można ze strony internetowej naszej placówki. Wymogiem jest także wpłata z góry za wyżywienie. Chodzi o to, by catering był przygotowany na odpowiednią ilość wydawanych posiłków - tłumaczy dyrektor porębskiego przedszkola.

Wakacje z tańcem w tle

Zapewnia, że w czasie wakacji w placówce wiele będzie się działo. - Będziemy realizować program powtórek. Dzieci będą zatem utrwalać to, czego nauczyły się podczas roku szkolnego. Nastawialiśmy się także na dużą liczbę spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Dla przykładu; w lipcu przedszkolaki wezmą udział w warsztatach tanecznych na terenie Orlika - zapowiada Marzena Orzoł.

Dyżur wakacyjny obejmuje wszystkie grupy przedszkolne, czyli dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Trwa całe wakacje - od 1 lipca do 31 sierpnia. Placówka będzie czynna od godz. 6 do 16.

do góry