przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Porębskie placówki edukacyjne dostaną niemal 300 tys zł!

5 Stycznia 2021

To dobra informacja! Urząd Miasta w Porębie zyskał kolejne dofinansowanie z funduszy unijnych na rozwój placówek edukacyjnych w mieście. Tym razem projekt zakłada m.in. doposażenie służące dzieciom z niepełnosprawnościami.

Pieniądze - niemal 276 tysięcy złotych - trafią do Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka oraz Szkoły Podstawowej nr 2. - Projekt zakłada przede wszystkim doposażenie w specjalistyczny sprzęt wraz z realizacją zajęć dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz przeszkolenie nauczycieli - informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Przedszkole_1

Jak wyglądać będzie realizacja projektu w praktyce? Dzięki dofinansowaniu z Unii, porębskie placówki edukacyjne będą mogły organizować specjalistyczne zajęcia, wspierające dzieci z niepełnosprawnościami. Przedszkole oraz porębska podstawówka zakupią bowiem sprzęt dostosowany do potrzeb takich właśnie małych podopiecznych. Drugą sprawą jest kwestia szkoleń dla nauczycieli, z zakresu pedagogiki specjalnej. Przedsięwzięcie oszacowano na nieco ponad 324 tys zł, z czego unijna pula wyniosła prawie 276 tys zł. 

Przedszkole_2

W przedsięwzięciu weźmie udział 11 dzieci z niepełnosprawnościami oraz 9 nauczycieli edukacji przedszkolnej z dwóch placówek, o których mowa. 

Zaznaczamy, że to kolejne dofinansowanie z unijnej puli, które w ostatnim czasie trafiło do Poręby. Niedawno porębskie przedszkole zyskało ponad 403,5 tysiąca złotych na uruchomienie nowej grupy wychowania przedszkolnego, dla 25 małych porębian. Grupa ta zostanie uruchomiona prawdopodobnie po zbliżających się feriach zimowych. 

Logo ZIT
Oba projekty są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

 

do góry