przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Miasto ogłosiło przetarg na ostatnie cztery indywidualne działki na Stoku

7 Stycznia 2021

Jesienią zeszłego roku Urząd Miasta w Porębie sprzedał 13 z 17 działek przy ul. Partyzantów. Teraz ogłoszono przetarg na ostatnie cztery działki przeznaczone pod zabudowę indywidualną. 

Niedaleko od centrum Poręby, na zielonych terenach, z których - przy ładnej pogodzie - widać nawet pozostałości zamku w Ogrodzieńcu. To tutaj, przy ul. Partyzantów w Porębie w niedalekiej przyszłości powstanie nowe, eleganckie osiedle - tzw. Osiedle na Stoku.

Teren kilka lat temu został odrolniony i geodezyjnie podzielony z myślą o różnym nabywcy. 17 działek (po ok. 1000 mkw. każda) przeznaczono pod zabudowę indywidualną. Działka o wielkości nieco ponad 8 700 mkw. przewidziana jest dla tzw. średniego dewelopera. Największa - licząca ponad 20 000 mkw. - trafić ma w ręce dużego dewelopera. 

Wizualizacja_1

Ostatnie cztery działki pod zabudowę indywidualną

Niedawno Urząd Miasta w Porębie sprzedał 13 z 17 działek przy ul. Partyzantów. Teraz ogłoszono kolejny przetarg - na ostatnie cztery działki przeznaczone pod zabudowę indywidualną. Mowa o działkach po ok. 1000 mkw. każda (od 0.0925 ha do 0,0978 ha), których cena wywoławcza to od 42 do 44 tysięcy złotych. - Ceny wywoławcze nie uległy zmianie - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Przetarg będzie miał miejsce 14 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie miasta oraz BIP pod hasłem: ogłoszenie o II przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Gminy Poręba (Osiedle na Stoku).

Mapa

Działki są częściowo uzbrojone

Kształt działek jest foremny. Obszar, na którym położona jest nieruchomość, to typowy teren charakteryzujący się rozwojem w kierunku zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz usług nieuciążliwych. Działki są niezabudowane i niezagospodarowane. W części zaprojektowanej drogi wewnętrznej (działka nr 3146/3) znajduje się nowo wybudowany wodociąg, który zasili część Osiedla na Stoku. Sieć energetyczna znajduje się w ulicy Partyzantów. - Określenie technicznych warunków podłączenia do sieci uzbrojenia terenu oraz zapewnienie dostawy mediów określą dysponenci sieci na wniosek i koszt nabywców poszczególnych działek - informuje Urząd Miasta Poręba. Warto zaznaczyć, że na Osiedlu na Stoku rozpoczęła się już budowa drogi dojazdowej do działek (wewnętrznej), która łączy się z drogą publiczną - ul. Partyzantów.

 

Szczegóły dotyczące inwestżcji znaleźć można na www.osiedlenastoku.eu

 

do góry