przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba znów zyskała dofinansowanie na zakup laptopów dla uczniów

3 Grudnia 2020

To kolejna dobra informacja w tym temacie. Niedawno do porębskich podstawówek trafiło 41 sztuk nowiuteńkich laptopów. Teraz dołączyło do nich kolejne 20 komputerów. Wszystko za sprawą starań urzędników z Poręby i projektu rządowego „Zdalna Szkoła +”.

Dwadzieścia nowych laptopów już trafiło do Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Porębie. - Cieszymy się, ponieważ możemy wreszcie pomóc naszym uczniom. Nie we wszystkich domach jest tyle sprzętu, by każde dziecko mogło uczyć się zdalnie w sposób efektywny. Mamy nadzieję, że teraz problem zniknie - mówią wspólnym głosem dyrekcje obu porębskich podstawówek.

Laptopy, które właśnie zakupiła gmina to efekt skutecznego wykorzystania możliwości, jakie pojawiły się w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła +”. Gmina Poręba uzyskała w tym projekcie aż 44 tys zł dofinansowania, przy wartości zadania opiewającej na kwotę niemal 50 tys zł.

Sam projekt zakłada, że sprzęt będzie nieodpłatne użyczany rodzinom z trójką i więcej dzieci. Zgodnie z danymi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w Polsce znajduje się ponad 150 tys rodzin wielodzietnych 3+, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kuratoria Oświaty, wielu uczniów, nie przystąpiło do nauki zdalnej, w związku z brakiem możliwości technicznych. Ministerstwo decyzję o wyborze konkretnych rodzin zostawia natomiast samorządowi terytorialnemu.

To nie pierwszy przykład skutecznego starania się o fundusze na zakup sprzętu dla uczniów z Poręby. Niedawno do naszych szkół trafiło 41 laptopów. - Chcemy, by każdy uczeń miał równy dostęp do edukacji. To ważne zwłaszcza teraz, gdy nauka odbywa się zdanie, w warunkach domowych - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Projekt Zdalna Szkoła + - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" działanie 1.1: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach"

Logotyp

Laptop_1

Laptop_2

 

do góry