przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba z szansą na dużą finansową nagrodę za szczepienia

6 Sierpnia 2021

Choć największym plusem zaszczepienia się jest bardzo znaczne obniżenie prawdopodobieństwa zachorowania na COVID-19, teraz porębianie mogą powalczyć jeszcze o pieniądze. Do wygrania jest 100 tysięcy złotych.

Nowa atrakcja dla najmłodszych? A może coś, co spodoba się nieco starszym mieszkańcom? Za 100 tysięcy złotych z pewnością zrobić można wiele. Teraz Poręba stanęła przed całkiem realną szansą zdobycia takich pieniędzy z Narodowego Programu Szczepień. W ramach konkursu „Gmina na medal”, 500 gmin, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67 procent, otrzyma taką sumę. - Pamiętajmy, że największym plusem z przyjęcia szczepionki jest jednak nasze zdrowie. Zróbmy to przede wszystkim dla siebie i naszych najbliższych. Maksymalnie ograniczmy możliwość roznoszenia się wirusa - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.
szczepimy3Już niemal połowa zaszczepionych

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika (stan na dzień 23 lipca b.r.), że w naszym mieście zaszczepiło się już 46,5 procenta populacji, czyli dokładnie 4194 mieszkańców. Taki wynik plasuje naszą gminę m.in. przed dużo większym Będzinem. W tabeli tuż nad Porębą jest Czeladź, Mikołów i Sosnowiec. Na szczycie Liderów Narodowego Programu Szczepień w województwie śląskim są aktualnie Bobrowniki (z liczbą 53,7 proc. zaszczepionych). Szansa na 100 tysięcy złotych dla Poręby jest jednak całkiem duża, dlatego z przyjęciem szczepionki nie należy zwlekać. Przede wszystkim dla naszego zdrowia.

szczepimy2

Czerwcowy rekord szczepień w Porębie

Akcja szczepień przeciw chorobie COVID-19 w naszym mieście do tej pory idzie bardzo sprawnie. Przypomnijmy, w czerwcu Poręba odnotowała rekord szczepień. - Aż 698 osób zaszczepiło się wówczas przeciw COVID-19. Wiosenne miesiące dawały nam miesięczne wyniki na poziomie 450-500 zaszczepionych. Czerwiec był jednak wyjątkowy - podkreśla Joanna Perlińska, Zastępca Kierownika Ds Administracyjno - Gospodarczych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Porębie.

Rekord był głównie pokłosiem faktu, że zmienił się sam cykl szczepień. Z 35-dniowego (red: mowa tu o odstępie między pierwszą a drugą dawką szczepionki) skrócił się do 21-dniowego.

Zaszczepią Cię nawet w domu

SPZOZ wciąż dysponuje dużym zapasem szczepionek, a do chętnych może się dostosować. - Pacjentów szczepimy od poniedziałku do soboty - w sytuacji, gdy ktoś ze względu na pracę nie może zgłosić się do nas w tygodniu. Jeśli ze względów zdrowotnych, pacjent nie może do nas dotrzeć, mamy też możliwość dojechania i zaszczepienia go w domu - zapewnia kierownictwo porębskiego SPZOZ-u.

szczepimy1

do góry