przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Poręba szykuje się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 Stycznia 2022

Czy będzie kolejny rekord? Jeszcze nie wiadomo, wiadomo jednak, że przysłużyć do niego zamierza się także Poręba. W Miejskim Ośrodku Kultury trwają przygotowania do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Znów w środku zimy, w Polsce zrobi się niezwykle gorąco! Wszystko za sprawą jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaplanowano na 30 stycznia 2022 roku.

W Porębie także zorganizowano orkiestrowy sztab. - Po raz czwarty sztabem będzie Miejski Ośrodek Kultury w Porębie - zaznacza Katarzyna Parla, pełniąca obowiązki dyrektora MOK-u.

Dodaje, że porębski sztab zarejestrowano już na przełomie października i listopada minionego roku.  Działa w nim około 20 osób, w tym 16 młodych wolontariuszy, których w ostatnią niedzielę stycznia spotkać będzie można m.in. pod MOK-iem, przy kościołach i sklepach w Porębie.

Wiadomo już, że wszystkie atrakcje muzyczne, które zaplanowano w naszym mieście tego dnia odbędą się - podobnie jak przed rokiem - zdalnie. Obejrzeć będzie je można za pomocą funpage’a MOK-u. - Ze względu na obostrzenia sanitarne - wyjaśniają organizatorzy. Niebawem na stronie facebook’owej Ośrodka sprawdzić będzie można „orkiestrowy rozkład jazdy”. Będą też aukcje na Allegro, a swój „grosz” będzie można wrzucić też do internetowej skarbonki dostępnej pod linkiem:

 eSkarbonka (wosp.org.pl)

Przypomnijmy, podczas ostatniej Orkiestry zbierano na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy. - Udało się zebrać 210 813 830 złotych! To niesamowity wynik - ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry” - informował Jurek Owsiak.

Liczymy, że w tym roku pobity zostanie nowy rekord.

do góry