przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Poręba szykuje się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 Stycznia 2022

Czy będzie kolejny rekord? Jeszcze nie wiadomo, wiadomo jednak, że przysłużyć do niego zamierza się także Poręba. W Miejskim Ośrodku Kultury trwają przygotowania do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Znów w środku zimy, w Polsce zrobi się niezwykle gorąco! Wszystko za sprawą jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaplanowano na 30 stycznia 2022 roku.

W Porębie także zorganizowano orkiestrowy sztab. - Po raz czwarty sztabem będzie Miejski Ośrodek Kultury w Porębie - zaznacza Katarzyna Parla, pełniąca obowiązki dyrektora MOK-u.

Dodaje, że porębski sztab zarejestrowano już na przełomie października i listopada minionego roku.  Działa w nim około 20 osób, w tym 16 młodych wolontariuszy, których w ostatnią niedzielę stycznia spotkać będzie można m.in. pod MOK-iem, przy kościołach i sklepach w Porębie.

Wiadomo już, że wszystkie atrakcje muzyczne, które zaplanowano w naszym mieście tego dnia odbędą się - podobnie jak przed rokiem - zdalnie. Obejrzeć będzie je można za pomocą funpage’a MOK-u. - Ze względu na obostrzenia sanitarne - wyjaśniają organizatorzy. Niebawem na stronie facebook’owej Ośrodka sprawdzić będzie można „orkiestrowy rozkład jazdy”. Będą też aukcje na Allegro, a swój „grosz” będzie można wrzucić też do internetowej skarbonki dostępnej pod linkiem:

 eSkarbonka (wosp.org.pl)

Przypomnijmy, podczas ostatniej Orkiestry zbierano na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy. - Udało się zebrać 210 813 830 złotych! To niesamowity wynik - ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry” - informował Jurek Owsiak.

Liczymy, że w tym roku pobity zostanie nowy rekord.

do góry