przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Pomóżmy ubogiej rodzinie. Dzieci potrzebują ciepłego obuwia

5 Grudnia 2020

Marzą o łóżku piętrowym, zimowych butach i środkach czystości. Poręba włącza się w akcję „Szlachetna Paczka”. Pomóż i Ty!

Chyba wszyscy znają już „Szlachetną Paczkę”. To akcja, która trwa nieprzerwanie od 2001 roku i polega m.in. na obdarowywaniu ubogich tym, co na święta jest im najbardziej potrzebne. - Poręba w tym roku włącza się do akcji - mówi burmistrz Ryszard Spyra. Zdradza, że w naszym mieście wytypowano już rodzinę, do której dotrą prezenty.

Czego potrzebują bohaterowie akcji? Ich marzenia są proste. Rodzice marzą, by kupić dzieciom piętrowe łóżko do spania. Maluchom potrzebne są też buty zimowe, całej rodzinie - środki czystości, na które ich po prostu nie stać. - Pomóżmy! Zwróćmy uwagę na potrzeby osób w gorszej sytuacji, włączmy się wszyscy w tę szlachetną inicjatywę - apelują władze Poręby. =

Wszyscy chętni do wsparcia rodziny, mogą wpłacać dowolne kwoty na poniższy rachunek bankowy: 

Silesia 02 8437 0002 0130 0910 7056 0001   wpłata tytułem: „darowizna na szlachetną paczkę”.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

 

do góry