przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Miasto wymienia piece przy ul. Wojska Polskiego 2

10 Grudnia 2020

Nowe piece węglowe, uszczelnione przewody kominowe, wyremontowane czapy. To najważniejsze elementy remontu, który trwa aktualnie pod adresem Wojska Polskiego 2 w Porębie. 

Remont w budynku był konieczny. Stan przewodów wentylacyjnych i spalinowych uległ degradacji z biegiem czasu, co zaskutkowało negatywną opinią kominiarską. Istniało zatem zagrożenie dla zdrowia lokatorów budynku. Urząd Miasta w Porębie podjął natychmiastową decyzję o remoncie systemu ogrzewania w budynku przy ul. Wojska Polskiego 2. 

- Zdecydowaliśmy o pilnym i całościowym remoncie. W jego ramach wymienimy lokatorom praktycznie wszystkie urządzenia grzewcze - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Poręba.

W mieszkaniach pojawią się nowe piece węglowe. - Będą wydajniejsze i bardziej ekologiczne niż te stare - podkreśla Kamil Kowalik. Dodaje, że przewody kominiarskie są aktualnie szlamowane (uszczelniane od środka). Remont przejdą również głowice i czapy kominiarskie na dachu budynku. 

Koszt inwestycji wynosi niemal 325 tys zł.

do góry