przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Pierwsza sesja nowo powołanej Rady Seniorów Poręba

3 Sierpnia 2023

Liczy dziewięciu członków, a ich zadaniem będzie dbanie o dobro i interesy najstarszych mieszkańców naszego miasta przez najbliższe cztery lata. Pierwsza sesja porębskiej Rady Seniorów nowej kadencji już za nami.

Dziewięcioro przedstawicieli świeżo wyłonionej Rady Seniorów Poręba 3 sierpnia spotkało się na swoim pierwszym oficjalnym spotkaniu. Podczas sesji, która odbyła się w sali na piętrze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, wyłonione zostało prezydium rady.

Jednogłośnie na stanowisko przewodniczącej wybrana została Longina Rydzy. Wiceprzewodniczącą została Anna Wawrzynkiewicz. Funkcję sekretarza rady przekazano Barbarze Dubiel.

Sesję poprowadził Robert Bijak - przewodniczący pierwszej kadencji Rady Seniorów Poręba, która w 2019 roku została powołana do życia w naszym mieście.

Przypominamy, że Rada Seniorów Poręba jest organem doradczym, do którego zadań należy m.in. zintegrowanie prac podmiotów działających na rzecz seniorów, współpraca w zakresie przedsięwzięć, wymiana informacji, organizowanie wspólnych spotkań i narad, imprez kulturalnych, artystycznych i sportowych oraz pełnienie dyżurów przez członków Rady, w czasie których seniorzy będą mogli przedstawiać swoje problemy, propozycje i opinie dotyczące przedsięwzięć związanych ze sprawami osób w wieku dojrzałym.

- Cieszę się, że działać zaczyna kolejna już w historii naszego miasta Rada Seniorów. To bardzo ważna dla mnie grupa społeczna. Od seniorów czerpać możemy mądrość życiową i wiedzę - podkreślał obecny na sesji burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

do góry