przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Nowość dla mieszkańców. O nieruchomościach dowiesz się tu wszystkiego

22 Czerwca 2021

Szybko i bez wychodzenia z domu. Poręba ma już System Informacji Przestrzennej. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową miasta.

- To zupełnie nowe narzędzie służące zarówno nam - urzędnikom, jak i mieszkańcom do celów informacji przestrzennych - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie.

Jak skorzystać z nowego systemu SIP (System Informacji Przestrzennych dla Gminy Poręba)? Wystarczy wejść na stronę:
SIP - Poręba by o interesującej nas nieruchomości dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy. Dla przykładu: zaznaczając działkę na mapie, która widnieje na stronie internetowej, sprawdzimy między innymi zapisy dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, Studium, granic działek, cieków wodnych itp.

- Do tej pory informacje tego typu były udzielane tylko w urzędzie miasta. Wymagało to zatem wizyty, sprawdzenia papierowej mapy itd. Teraz do dyspozycji mamy szybki i prosty w obsłudze system informatyczny, z którego skorzystamy bez wychodzenia z domu, w dogodnej dla nas porze - wyjaśnia Kamil Kowalik. Dodaje: - To swoisty przełom w tej dziedzinie. Rewelacyjne narzędzie! 

W Polsce od kilku lat budowane są systemy informatyczne typu SIP. To świetne narzędzie wspomagające zarządzanie w zarządzaniu przestrzenią miejską oraz usprawnianiu obsługi mieszkańców.

sip

 

do góry