przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Noworoczna niespodzianka dla porębskich seniorów

16 Stycznia 2023

Miejsce na rehabilitację, na spotkanie z dobrą znajomą czy… dobrą książka. Wreszcie jest! Zakończyła się budowa wyjątkowego miejsca dla seniorów. Porębski Klub „Senior+” niebawem zaprosi swoich pierwszych gości.

To bardzo dobra wiadomość! Niewiele miast może bowiem pochwalić się takim miejscem. Miejscem stworzonym od początku do końca z myślą o mieszkańcach po 60. roku życia. - O zdanie, czego w mieście im potrzeba, wielokrotnie pytałem i pytam porębian. Okazało się, że seniorzy poszukują miejsca, gdzie mogliby spędzić wolny czas. Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i takie stworzyć - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Miejsce na bezpłatną rehabilitację

Tak powstał wyjątkowy projekt pod nazwą Klub „Senior+”. Klub powstał na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, a intensywne prace trwały tu kilka miesięcy. Skupiły się w czterech punkach MOK-u: szatni, dawnej salce gimnastycznej, miejscu, gdzie działała wcześniej biblioteka oraz toalecie.

Teraz do dyspozycji seniorów jest już nowe miejsce, którego największą część stanowi profesjonalna sala treningowo-rehabilitacyjna wyposażona w nowy sprzęt sportowy odpowiedni do potrzeb i sprawności seniorów. Są m.in. materace, maty do ćwiczeń, drabinki, piłki rehabilitacyjne oraz ciężarki. W sąsiedztwie salki rehabilitacyjnej jest także szatnia dla seniorów i personelu, z indywidualnymi szafkami z ławeczkami i wieszakami.

Miłe miejsce do rozmowy

Ale to nie wszystko! Teraz seniorzy z Poręby mają też wyjątkowe miejsce spotkań. W nowym Klubie znalazł się bowiem przytulny kącik, gdzie można usiąść, porozmawiać, napić się kawy. - W centralnej części Klubu „Senior+” ustawiony został sprzęt RTV, stoły, krzesła i fotele. Jest też aneks kuchenny wyposażony m.in. w lodówkę, kuchenkę indukcyjną oraz zmywarkę - wyliczają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Zaznaczamy, że wszystkie pomieszczenia Klubu „Senior+” są dostosowane do potrzeb oraz możliwości osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021 - 2025 edycja 2022. Umowa na realizację klubu „Senior+” opiewała na kwotę 467 400 zł brutto.

Oficjalne otwarcie nastąpi 6 lutego tego roku. - Serdecznie zapraszamy - mówi burmistrz Ryszard Spyra.

do góry