przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Niezwykle lato nad kąpieliskiem w Porębie. Sprawdź atrakcje!

12 Lipca 2021

Oficjalnie otwarto je w minioną sobotę, teraz z basenu przy ul. Zakładowej korzystać można już do woli. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Dla młodszych i starszych. Sprawdźcie, na co można liczyć.

Uwagę z pewnością zwróci świeżo wyremontowana, udekorowana rybkami niecka basenu dla dzieci. Maluchy pozjeżdżać mogą ze swojego ulubionego słonia-zjeżdżalni, starsi z przyjemnością skorzystają z leżaków na świeżo usypanej pod basenem dziecięcym plaży lub ścianki tenisowej, gdzie właśnie pojawiła się nowa nawierzchnia.

To jednak dopiero początek atrakcji. Urząd Miasta w Porębie do tegorocznego sezonu wakacyjnego przygotował się naprawdę solidnie. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie wiele będzie się działo!

Naucz się grać w tenisa

W Porębie nie dość, że istnieje porządne zaplecze pod tym kątem (w zeszłym roku uruchomiono profesjonalną ściankę tenisową, a dawne korty właśnie otoczyło nowe ogrodzenie), to jeszcze w wakacje nad grą czuwać będzie profesjonalny instruktor tenisa ziemnego - Sebastian Krzeczowski. Z jego celnych uwag korzystać będzie można bezpłatnie przez cały lipiec. W każdy wtorek, czwartek i sobotę w godzinach od 10 do 14.

Zarządca obiektu wyposażył się w urządzenia do zraszania kortu, walec do poprawnego utrzymania nawierzchni oraz siatkę do wygładzania powierzchni kortu.

Animacje dla dzieci, szlifowanie kondycji dla dorosłych

Na miłą zabawę na terenie kąpieliska będzie można liczyć także z animatorką Agatą Muchą. Zabawiać maluchy będzie w lipcu: codziennie od 6 do 9 lipca, 13, 16, 17 i 27 lipca oraz od 29 do 31 lipca, zawsze w godzinach od 12 do 18.

Z kolei starsi będą mogli poprawić swoją kondycję pod okiem instruktora fitnessu. Na chętnych czekać będzie w poniedziałki, środy i piątki  w godzinach od 10 do 18. Przewidziano m.in. zajęcia z ketlami i piłkami do ćwiczeń oraz na rowerkach stacjonarnych.

Sierpień w dmuchanym zamku

W dwie sierpniowe soboty Urząd Miasta w Porębie zaplanował na terenie MOSiR-u dodatkowe atrakcje. 14 sierpnia w godzinach od 12 do 18 przy ul. Zakładowej 13 pojawi się: zjeżdżalnia wyglądająca jak gigantyczna kosiarka, dmuchany zamek oraz basen wodny z łódeczkami.

Zabawy nie zabraknie także w następną sobotę. 21 sierpnia w godzinach od 13 do 16 zaplanowano animacje dla dzieci, konkursy i zawody sportowe, modelowanie balonów, malowanie twarzy oraz tatuaży, zabawy z muzyką, a także 3 godziny z giga bańkami mydlanymi. Maluchy na kąpielisku odwiedzi też wielki żółty Minionek.

- Tegoroczne lato warto spędzić będzie z Porębą - zaprasza do skorzystania z bezpłatnej letniej oferty burmistrz naszego miasta Ryszard Spyra.

Harmonogram znajdziesz tutaj

do góry