przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Na gminne drogi wyjechały profesjonalne zamiatarki

17 Kwietnia 2023

Zamiatanie dróg i chodników, mycie przystanków autobusowych, konserwacja fontann. To kolejny etap gruntowych, wiosennych porządków w naszym mieście.

Niedawno informowaliśmy o trwających w Porębie pracach polegających na pielęgnacji zieleni: wycinkach drzew, przycinkach gałęzi i nasadzeniach zastępczych. Teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie - do obowiązków którego należy m.in. utrzymanie porządku w naszym mieście - rozpoczyna kolejny etap prac porządkowych.

Tym razem akcja sprzątania obejmuje głównie infrastrukturę drogową i komunikacyjną. - Całe miasto do czerwca będzie gruntownie wysprzątane - zapewnia Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK.

Z piaskiem na drogach powalczy profesjonalny sprzęt

Na gminne chodniki wyjechał już ciągnik z zamiatarką. Z kolei na gminne drogi - dwie duże zamiatarki, które wynajął MPWiK. - To profesjonalny, sprawdzony sprzęt. Będzie pracował w godzinach od 8 do 19 każdego dnia - zapowiada prezes Grabarczyk. Dodaje, że w obowiązkach spółki jest zadbanie o około 40 kilometrów dróg gminnych. Przypominamy jednocześnie, że infrastruktura drogowa w części należy także zarządu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (mowa tu o porębskim odcinku DK78) oraz spółdzielni i zarządców nieruchomości. - Te podmioty także powinny zadbać o własną infrastrukturę - zaznacza Urząd Miasta Poręba.

Przystanki i fontanny będą jak nowe

Prace porządkowe nie ominą również porębskich przystanków autobusowych. Oczekujący na autobus będą mogli schronić się przed deszczem lub wiosennym słońcem w gruntownie umytych wiatach przystankowych. - Sprzątana jest także przestrzeń wokół przystanków - zaznaczają w MPWiK.

A i to nie wszystko. Pod koniec kwietnia uruchomione zostaną dwie fontanny - jedna przy Miejskim Ośrodku Kultury, druga - przy skwerze obok ul. Chopina. Wcześniej zostaną starannie oczyszczone oraz odmalowane.

Czystość na bieżąco utrzymywana jest również na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Wszystkim nam zależy, by nasze miasto było wizytówką. I dokładamy wszelkich starań, by tak właśnie się prezentowało - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

do góry