Miasto sprzedało 13 z 17 działek pod Osiedle na Stoku

18 Listopada 2020

Działania promocyjne przyniosły pozytywny skutek, nabywcy zaufali Urzędowi Miasta w Porębie. Efekt jest taki, że w procedurze przetargowej miasto sprzedało 13 z 17 przeznaczonych pod zabudowę indywidualną działek przy ul. Partyzantów.

- Nabywcom gratulujemy - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Mowa o nowych właścicielach działek budowlanych przy ul. Partyzantów, na terenie tzw. „Osiedla na Stoku”.

Ostatni przetarg dotyczący ich sprzedaży przyniósł oczekiwane skutki. Sprzedało się aż 13 z 17 działek w tej części miasta. Przypomnijmy; 17 działek (po 1000 mkw. każda) przeznaczono pod zabudowę indywidualną. Sprzedaż zakończona sukcesem to m.in. skutek odpowiednich działań promocyjnych naszej gminy, a także dbałości o uzbrajanie tych terenów w media. Aktualnie na terenie „Osiedla na Stoku” trwa także budowa drogi dojazdowej oraz wodociągu.

- Ciszymy się, że nabywcy nam zaufali. Jestem pewien, że na terenie „Osiedla na Stoku” niebawem powstaną nowe domy, a ich mieszkańcy odnajdą tu spokój i wymarzone miejsce do mieszkania - mówi burmistrz Spyra. Dodaje, że pieniądze ze sprzedaży działek, miasto przeznaczy na rozwój infrastruktury w tym miejscu.

Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Poręba informuje również, że ostatnie cztery działki (z 17 przeznaczonych pod zabudowę indywidualną) zostaną niebawem wystawione na sprzedaż. - Planowany jest także kolejny podział geodezyjny terenów miejskich przy ul. Partyzantów - zaznacza Kamil Kowalik.

Działki przy ul. Partyzantów to idealne miejsce do zamieszania. Od centrum Poręby dzieli je raptem 900 metrów, a znajdują się niedaleko lasu. Co ciekawe, przy dobrej widoczności z działek „Na stoku” widać Zamek w Ogrodzieńcu.

Mapa sprzedazy