przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

MOK szykuje się do tegorocznego WOŚP!

14 Grudnia 2020

Orkiestra zagra 10 stycznia, ale przygotowania do tego wydarzenia trwają od dłuższego czasu. Także w Porębie. Sztab w Miejskim Ośrodku Kultury zarejestrował już wolontariuszy, a zespoły szykują swoje występy on-line.

Choć mijający właśnie rok nie należał do najłatwiejszych, a wszyscy liczyć musimy się z ograniczeniami, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29. Jej finał zaplanowano na 10 stycznia. Przygotowania zaczęły się jednak wiele miesięcy wcześniej. Teraz ruszają te na szczeblu lokalnym. - Z przyjemnością informujemy, że nasz sztab już działa. Jesteśmy na etapie rejestrowania wolontariuszy, odbierania materiałów - plakatów itp. oraz zbierania voucherów i przedmiotów przeznaczonych na licytacje - mówi Karolina Ostrowska, dyrektor porębskiego MOK.

WOŚP-owe koncerty na internetowej scenie

Podczas 29. finału WOŚP zbierać będzie fundusze dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Orkiestra w związku z zagrożeniem pandemicznym zagra jednak skromniej niż zwykle. - W Porębie nie będzie żadnych koncertów na żywo, by zachować jednak kulturalny smak naszej Orkiestry, zaplanowaliśmy występy zespołów muzycznych i tanecznych online - wyjaśnia Karolina Ostrowska. Dodaje, że licytacje również odbywać się będą za pośrednictwem internetu, na profilu facebook’owym WOŚP oraz MOK. - Chodzi oczywiście o to, by było jak najbezpieczniej - podkreśla dyrekcja.

Wrzuć swój grosz przez internet

Co z tradycyjnym zbieraniem pieniędzy do puszek? Organizatorzy Orkiestry zapewniają, że wolontariuszy (oczywiście w maskach) wciąż będzie można spotkać na porębskich ulicach, MOK zarejestrował także swoją puszkę w internecie. - Mowa o tzw. e-skarbonce Orkiestry, swój „grosz” będzie można tu wrzucić niewychodząc z domu. Pieniądze można przelać za pośrednictwem strony www.eskarbonka.wosp.org.pl/hkcbvm - zaznaczają w porębskim sztabie. Puszki znajdziemy także w wybranych sklepach, ich lista jest właśnie tworzona. 

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz 

lampy operacyjne. -  Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów - mówi Tomasz Grochowski z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. 

 

do góry