przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Dzieci dostały ciepłe buty. Szlachetna Paczka już dotarła

17 Grudnia 2020

Spore pudełka, opakowane w niebieski paper z mikołajami. Do ubogiej rodziny z Poręby dotarła już Szlachetna Paczka. A w niej m.in.: ciepłe dziecięce buty i łóżko piętrowe. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Każdy ma marzenia. A co jeśli marzy się o tym, by dzieciom zimą nie marzły stopy? - Rodzin w potrzebie nie brakuje. Musimy sobie pomagać, zwłaszcza teraz, w okresie Świąt Bożego Narodzenia - mówi Katarzyna Wilk, dyrektor porębskiego MOPS-u.

To właśnie porębski ośrodek pomógł władzom miasta w wytypowaniu rodziny, do której trafić miała tegoroczna Szlachetna Paczka.

Ciepłe buty i łóżko piętrowe

Pomóc w jej szykowaniu mógł jednak każdy. Na stronie internetowej miasta pojawił się bowiem apel o dołączenie do akcji Szlachetnej Paczki i numer rachunku bankowego, na który można było przelać coś od siebie. W ten sposób, za uzbieraną kwotę, Urząd Miasta w Porębie, spełnił marzenia jednej z porębskich rodzin. Do dzieci (są w wieku 11 i 13 lat) trafiły m.in. ciepłe, zimowe buty oraz wygodne, piętrowe łóżko. Rodzina dostała też trochę słodyczy i środki czystości. - Łącznie w ramach Szlachetnej Paczki wsparliśmy w tym roku pięć rodzin - podkreśla porębski MOPS.

Dzięki dobrym ludziom, na buziach dzieci zagości uśmiech

- Składam podziękowania Kierownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie oraz wszystkim pracownikom Ośrodka za okazaną pomoc, wsparcie i podjęte działania dzięki, którym mogliśmy przystąpić do projektu - mówi burmistrz Ryszard Spyra, który w tym roku objął akcję swoim patronatem honorowym. - Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta w Porębie oraz podległych jednostek organizacyjnych, wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu, rodziny mogą przeżyć prawdziwe Święta Bożego Narodzenia. Otrzymanie paczki od takich ludzi jak Państwo, umożliwiło sprawienie innym dużo radości, a na twarzach dzieci pozwoliło zobaczyć prawdziwy uśmiech, który zawsze będzie się kojarzył ze Świętami - podkreśla burmistrz Spyra.

Szlachetna Paczka ma już niemal 20 lat!

Przypomnijmy; Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

 

do góry