przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Kolorowa impreza rodem z Indii na półmetek porębskich wakacji

28 Lipca 2023

Holi Święto Kolorów - oficjalna trasa 2023 zawita do Poręby! Już w najbliższą sobotę na terenie MOSiR-u odbędzie się również dyskoteka pod gwiazdami, z kolei na targowisku zaparkują klasyki dawnej motoryzacji. Zapraszamy!

Festiwal Kolorów, znany też jako Holi, to hinduskie święto pełne radości. Ma korzenie w starożytnych rytuałach plonów oraz legendach zaczerpniętych z mitologii hinduskiej. Dobrze znane jest także w naszym kraju. Także porębianom, którzy mieli już okazję wziąć udział w jego poprzedniej edycji.

Tym razem cali w kolorach (święto obchodzi się poprzez obsypywanie tzw. proszkiem holi) będziemy już 29 lipca. W najbliższą sobotę (od godz. 15) na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Zakładowej w Porębie, odbędzie się bowiem impreza na półmetek tegorocznych wakacji, pod hasłem „Kolorowa Poręba”. Wstęp jest bezpłatny.

Trzy wyrzuty kolorów

- Atrakcji będzie co niemiara - zapowiadają organizatorzy. Przykład? Najmłodszym z pewnością zabłysną oczy na widok dmuchańców. Będą też gry i zabawy z animatorką oraz piana party.

Z kolei wyrzuty kolorowych proszków holi zaplanowano na godziny: 16, 17 i 18. Organizatorzy imprezy zaznaczają, że do zakupu będzie aż 9 kolorów. - Proszki są bezpieczne, antyalergiczne, nadają się również dla dzieci - mówią organizatorzy sobotniego przedsięwzięcia.

Spalone w trakcie zabawy kalorie będzie można uzupełnić w specjalnej, przygotowanej na okoliczność imprezy, strefie gastronomicznej.

Na koniec imprezowiczów czeka dyskoteka pod gwiazdami, która rozpocznie się o godz. 19 i potrwa aż do północy.

plakatZlot starych aut

Na sobotę zaplanowano jeszcze jedną cykliczną już w Porębie imprezę. Mowa o zlocie starych samochodów, który odbędzie się przy ul. Zakładowej 42 - czyli na terenie targowiska miejskiego w nowej lokalizacji.

Wydarzenie pod hasłem „Jurajskie Klasyki” rozpocznie się o godz.15 - równocześnie z imprezą „Kolorowa Poręba” i potrwa 3 godziny. W trakcie zlotu odbędą się konkursy z nagrodami, a statuetki dla trzech najpiękniejszych klasyków przekaże zwycięzcom burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

- Serdecznie zapraszamy na obie sobotnie imprezy! - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
png Plakat - Kolorowa Poręba / 5.98MB
ilość pobrań: 54
Plakat - Kolorowa Poręba 5.98MB zobacz

do góry