przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Kierował formacją kontrterrorystów. Porębianin odszedł na zasłużoną emeryturę

23 Stycznia 2023

30 lat na policyjnej warcie. Z początkiem stycznia z mundurem pożegnał się Dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach - mł. insp. Grzegorz Mucha. Gratulował mu burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Czwartek, 5 stycznia, był ostatnim dniem służby w policji mł. insp. Grzegorza Muchy. Przez ostatnie 10 lat porębianin dowodził elitarną formacją - Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji w Katowicach.

grzegorz mucha - podziekowania

Formacją, która skupia w swoich szeregach doskonale wyszkolonych komandosów, wykonujących najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne misje. - To dzięki nim mogliśmy czuć się bezpiecznie m.in. podczas światowych dni młodzieży, szczytów klimatycznych, wizyt głów państw, wydarzeń sportowych, koncertów i innych imprez masowych, w zabezpieczeniu których brał udział Pododdział kierowany przez Grzegorza Muchę - podkreślają w śląskiej policji.

wreczenie oznaczen - Grzegorz Mucha

Nad Porębą krążył Black Hawk

Przypomnijmy, że to m.in. ze wsparciem organizacyjnym  mł. insp. Grzegorza Muchy nasze miasto kilkakrotnie gościło elitarne jednostki antyterrorystyczne, które właśnie w Porębie mogły przeprowadzić niezwykle ważne ćwiczenia w terenie. W trakcie tychże ćwiczeń w użyciu był m.in. policyjny śmigłowiec typu Black Hawk. Funkcjonariusze szturmowali biurowiec dawnego FUM-u. W środku odbywali m.in. ćwiczenia strzeleckie, na koniec zaś przeprowadzali ewakuację za pomocą Black Hawka.

Desant -Helikopter

Brązowy Krzyż Zasługi i nie tylko

W piątek, 20 stycznia, mł. insp. Grzegorz Mucha był gościem Urzędu Miasta w Porębie. Burmistrz Ryszard Spyra podziękował byłemu już funkcjonariuszowi za wieloletnią i pełną poświęceń służbę. - Cieszy nas, że Poręba ma tak godnych podziwu mieszkańców - zaznaczał włodarz Poręby, życząc Grzegorzowi Musze zdrowia i czasu na realizowanie swoich pasji.

manewry helikopterW trakcie swojej 30-letniej służby oficer był wielokrotnie odznaczany, m.in.: Złotą Odznaką Za Zasługi dla Województwa Śląskiego, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, a za zasługi dla Państwa i jego obywateli - Brązowym Krzyżem Zasługi.

do góry