przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

„JURA SENIOR FESTIVAL - PORĘBA 2021” - Wojewódzki Festiwal Twórczości Senioralnej

7 Października 2021

W dniach 22 października - 28 października, Poręba stanie się Wojewódzką Stolicą Twórczości Senioralnej , a wszystko za sprawą „:JURA SENIOR FESTIVAL”.  Festiwal skierowany jest do Seniorów w wieku 50+. Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne z terenu województwa śląskiego.

Stowarzyszenie Studio ART w Porębie zaprosiło do współpracy grupę nieformalną pod nazwą „PASJONACI AKTYWNOŚCI LOKALNEJ” - Katarzyna Hadrych, Angelika Kubaczyńska, Robert Bijak  - z którą zorganizuje „JURA SENIOR FESTIVAL”. Otrzymano dotację w kwocie 5.000 zł w ramach konkursu „„Śląskie Lokalnie 2021-2023”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

Festiwal odbędzie się w formie on-line - zgłoszenie należy wysłać do 22 października. Gala laureatów zaplanowana jest w dniu 28 października 2021 r., w sali widowiskowej MOK w Porębie.

Laureatów wyłoni komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:

Mona Lisa (Renata Niedbał - Witta) - rozpoczęła swą artystyczną karierę jako solistka orkiestry radiowej pod dyr. Jerzego Miliana w Katowicach. Zadebiutowała piosenką ,,Słoneczna Jamajka ". Występowała w takich krajach jak: Finlandia, Szwecja, Niemcy, Turcja, Egipt, USA, Austria, Czechy. Ma na swoim koncie 20 autorskich płyt CD.  Wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, w koncercie "Dance Day" na molo oraz w katowickim Spodku z grupą BONEY M.  Mona Lisa bierze udział w licznych koncertach w kraju i za granicą .

plakat

Henryk Czich - wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów. Współzałożyciel zespołu muzycznego „UNIVERSE”. Jest autorem wielu przebojów grupy, takich jak Mr Lennon i Deszczowa nieznajoma w parku. Debiutował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu gdzie wystąpił wraz z Mirosławem Bregułą, .Koncertowali w Polsce, Eurpie i innych kontynentach. Juror wielu festiwali, współpracują z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Grzegorz Poloczek - artysta, woklaista, kabareciarz, satyryk i konferansjer. Jes st autorem wielu skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Miedzy innymi napisał tytułową piosenkę do serialu telewizyjnego oraz do popularnego programu kulinarnego "Rączka gotuje". Autor 2 podwójnych albumów: "...z mojego placu", który w 2013 r. zyskał status złotej płyty oraz "Dwa światy",

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Partnerami festiwalu są: Miasto  Poręba, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie,  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Emeyrtów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie, Rada Seniorów Miasta Poręba.

Patronat Medialny nad wydarzeniem: TVS, TVP 3 Katowice, Głos Seniora, Karta Seniora, JURA.24, , ITV Region, Kurier zawierciańśki, zawiercianskie.pl, e-poreba.pl

Regulamin i karta zgłoszeń wraz z oświadczeniami do pobrania na FanPage Stowarzyszenia Studio ART w Porębie.

 

Informacji udziela koordynar festiwalu - Karol Hadrych, tel. 790 803 444

 

 

 

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf Regulamin JuraSeniorFestiwal Poreba2021 / 5.69MB
ilość pobrań: 232
Regulamin JuraSeniorFestiwal Poreba2021 5.69MB zobacz
pdf Karta zgloszenia ze zgodami_Jura Senior FestiwalPoreba2021 / 2.59MB
ilość pobrań: 207
Karta zgloszenia ze zgodami_Jura Senior FestiwalPoreba2021 2.59MB zobacz

do góry