Informacje dot.dofinansowania instalacji fotowoltaicznych.

14 Czerwca 2022

Szanowni Mieszkańcy Gminy Poręba,

Informujemy, że wszelkie zaproszenia na spotkania dotyczące dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, dostarczane do skrzynek pocztowych Mieszkańców Gminy nie są dystrybuowane z ramienia Urzędu Miasta Poręba. Jedynymi możliwościami pozyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła za pośrednictwem Urzędu Miasta jest na obecną chwilę udział w Programie Czyste Powietrze. Jest on obsługiwany przez  Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, którego siedziba mieści  się w budunku Urzędu - pok. nr 10.,  nr telefonu: 326771355 wewn. 134.

Dodatkowo w Gminie Poręba od  kwietnia 2022 roku w ramach zintegrowanego programu LIFE  ,,Śląskie.Przywracamy błękit’’ zatrudniony jest Ekodoradca, czyli osoba, która wspomaga  lokalną społeczność w kwestiach związanych z wymianą źródeł ciepła. Ekodoradca ma za zadanie pomaganie w pozyskiwaniu zewnętrznego wsparcia finansowego dla inwestycji i zadań, które służyć będą ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego 32 67 71 355 wew. 134 lub bezpośredniego w budynku Urzędu Miasta Poręba na ul. Dworcowej 1 w pok. nr 10.