przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Na ul. Roździeńskiego jest już nowy asfalt

14 Czerwca 2022

Remont ulic Roździeńskiego i Wiejskiej nabiera tempa. Przykład? Wykonana została nowa nawierzchnia jezdni w postaci warstwy wiążącej z betonu asfaltowego.

Koniec z dziurami i niedogodnościami. Jesienią tego roku po ulicy Roździeńskiego i Wiejskiej w Porębie będzie się jeździć naprawdę komfortowo. Wszystko za sprawą prowadzonego tutaj od kilku miesięcy gruntowego remontu. - Jesteśmy w mocno już zaawansowanej fazie remontu. Wykonawca prac układa na obu ulicach nowy asfalt - informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Nowa nawierzchnia, chodniki i pobocze

- Na warstwie wiążącej będzie jeszcze układana warstwa końcowa w postaci warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego - zaznacza inspektor budowlany Barbara Czernik. Dodaje, że równocześnie układana jest podbudowa z kruszywa łamanego oraz nawierzchnia chodników i zjazdów na posesje (z kostki brukowej betonowej). Ułożone zostały już także krawężniki po obu stronach jezdni. - Pobocze zostanie uzupełnione ziemią i rozplantowane - zaznacza Barbara Czernik.

Nowy odcinek wodociągu

To jednak nie wszystko. Poza nową nawierzchnią, przy ulicach Roździeńskiego i Wiejskiej wykonana została nowa kanalizacja deszczowa z rur PCW o średnicy 400 mm wraz z betonowymi studniami rewizyjnymi, przykanalikami oraz wpustami ulicznymi, które będą odprowadzać wodę z powierzchni jezdni. Co więcej, równocześnie z przebudową ulicy Roździeńskiego MPWiK wybudował nowy wodociąg z rur PE o średnicy 125 mm wraz z wymianą przyłączy, co wyeliminuje jakiekolwiek straty wody.

- To jeszcze nie koniec inwestycji - podkreśla Urząd Miasta Poręba. Zgodnie z umową termin zakończenia prac przy ulicach Roździeńskiego i Wiejskiej upływa 3 października bieżącego roku.

do góry