przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Historyczny, pierwszy turniej E-sportowy w Porębie za nami!

20 Marca 2024

W sobotę 16-go marca, od samego rana w Miejskim Ośrodku Kultury Poręba odbywały się rozgrywki w ramach Turnieju EA Sports FC 24. Ponad 70 uczestników rywalizowało na 12 stanowiskach stworzonych specjalnie na to wydarzenie co oznacza 12 telewizorów, 12 konsoli PlayStation 5, 12 gier EA SPORTS FC24 oraz 24 pady!

Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni zainteresowaniem naszą imprezą przez naszych mieszkańców ponieważ swoją chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 100 osób.

Turniej rozpoczęliśmy od rejestracji wcześniej zapisanych uczestników, którzy potwierdzali swoją obecność u organizatorów. Swoją obecnością na rozpoczęciu zawodów zaszczycił nas Burmistrz Miasta Poręby - Ryszard Spyra, który wspólnie z Dyrektorem MOK-u - Karolem Hadrychem przywitał zawodników i otworzył turniej.

Po oficjalnym otwarciu przedstawione zostały zasady gry, grupy oraz harmonogram gier. Pierwsza faza turnieju to system grupowy, z którego najlepsi zawodnicy wychodzili do kolejnej fazy grupowej. Jak dobrze wiemy z każdym kolejnym etapem napięcie i koncentracja uczestników wchodziła na coraz wyższy poziom czego efektem były kolejne zacięte spotkania na tzw. „styku”.

Po zakończonych fazach grupowych została wyłoniona finałowa 16 zawodników, którzy rozgrywali spotkania systemem pucharowym, który cechuje się prostotą - przegrany odpada. Ta część turnieju to nic innego jak autostrada do finału, a warunek jest jeden - trzeba wygrać.

Uczestnicy byli na tyle efektywni, że obyło się bez jakichkolwiek dogrywek czy też rzutów karnych dlatego przez fazę pucharową przeszliśmy bardzo szybko i dzięki niej wyłoniliśmy finalistów oraz zawodników walczących o najniższy stopień podium.

W meczy o 3 miejsce spotkali się Michał Kania grający Liverpoolem i Kamil Szczerba grający Realem Madryt. Mimo dużych starań i ambitnej gry drużyny Liverpoolu to Los Blancos prowadzeni przez Kamila byli nieosiągalni, a mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Realu.

Finał to spotkanie, do którego fizycznie nie mogłoby dojść - PSG vs PSG, za sterami Adriana Boguckiego i Mateusza Wilczyńskiego. Początek meczu to przewaga Mateusza, który nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji co doskonale wykorzystał Adrian i po bramce na 1:0 już nie oddał prowadzenia i był zawodnikiem, który przejął inicjatywę, a finał zakończył się wynikiem 5:0.

Na zakończenie zostało oficjalne wręczenie nagród, które na ręce finalistów przekazał nie kto inny jak Burmistrz Miasta Poręby oraz Dyrektor MOK Poręba :

1 miejsce - Adrian Bogucki (konsola PlayStation 5)

2 miejsce - Mateusz Wilczyński (głośnik JBL Xtreme 3)

3 miejsce - Kamil Szczerba (słuchawki Sony 3D Pulse)

4 miejsce - Michał Kania (gra EA SPORTS FC24 PS5)

Każdy z uczestników podczas wydarzenia mógł skorzystać ze strefy gastronomicznej, w której czekały takie smakołyki jak hot-dog, nachosy, wata cukrowa oraz można było poczęstować się wodą.


Na koniec warto pogratulować Panu Burmistrzowi Ryszardowi Spyrze za inicjatywę i wyrażenie zgody na przeprowadzenie turnieju, Dyrektorowi MOK - Panu Karolowi Hadrychowi oraz Panu Kamilowi Janikowskiemu, który jest przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miasta Poręba wraz z jej członkami tj. Emilia Mucha, Oliwią Wróbel, Weronika Jańczak, Anna Adamczyk, Jan Piwowar, Igor Grela.

Dziękujemy, że byliście z nami i widzimy się w przyszłym roku!

do góry