przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Gmina podjęła współpracę z Zakładem Karym w Ciągowicach. W sprawie porządków

30 Kwietnia 2024

Dodatkowe ręce do pracy. W ramach dobrej współpracy z pobliskim Zakładem Karnym, do prac porządkowych w naszym mieście oddelegowanych zostało kilku osadzonych.

Koszenie trawy, drobne przycinki zieleni miejskiej, grabienie trawników, zbieranie śmieci. Osadzeni z ciągowickiego Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Wojkowicach przeszli już wymagane szkolenie BHP i  lada chwila rozpoczną prace porządkowe w naszym mieście.

- Będą to proste prace polegające przede wszystkim na utrzymaniu czystości oraz pielęgnacji zieleni – mówi Rafał Nowak z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie. Dodaje, że osadzeni pracować będą w naszym mieście przynajmniej miesiąc.

To nie pierwsza współpraca ciągowickiego Zakładu Karnego z Urzędem Miasta w Porębie. Osadzeni już wcześniej wykonywali proste prace porządkowe, zaś w okresie pandemii szyli maseczki dla mieszkańców Poręby.

Przypomnijmy, że akcja wiosennych porządków w Porębie trwa już od kilku miesięcy. Pracownicy MPWiK systematycznie zbierają śmieci, koszą trawniki, chodniki i drogi wielokrotnie sprzątały też profesjonalne zamiatarki.

 –  Wszystko po to, by nasze miasto prezentowało się jak najpiękniej – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra i apeluje o porządki również na terenie własnych posesji.

do góry