przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Ekoporadnik: jak oszczędzić na cieple

26 Października 2022

Wystarczy obniżyć temperaturę w mieszkaniu o jeden stopień, by zaoszczędzić od 5 do 8 procent na cieple. Podpowiadamy mieszkańcom Poręby, jak sprytnie zadbać o domowy  budżet.

Aktualna sytuacja na rynku energetycznym nie jest najlepsza. Skutkiem tego jest znaczna podwyżka cen ciepła. Specjalizująca się w systemach grzewczych spółka Veoila, która współpracuje m.in. z porębskim przedszkolem, podpowiada, jak sensownie i bez wielkiego wysiłku zaradzić sytuacji. Jej specjaliści opracowani kampanię informacyjną, która pokazuje jak proste codzienne czynności wpływają na nasz domowy budżet.

Zmniejsz temperaturę o jeden stopień

Na efektywność energetyczną, ale też na nasze zdrowie ma wpływ odpowiednia temperatura pomieszczeń. Według badań, które w 2020 roku przeprowadziła Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, więcej niż połowa Polaków utrzymuje w swoich mieszkaniach średnią temperaturę na poziomie 22°C lub więcej. Zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu może zaburzyć umiejętności organizmu do termoregulacji, powoduje ospałość i zmęczenie, wysusza śluzówkę gardła i nosa, a także zmniejsza odporność. Obniżenie jej zaledwie o 1°C pozwala zaoszczędzić około 5-8% ciepła.

plakatPodpowiedzi prosto z filmu

Jak jeszcze w prosty sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu? Veolia podpowiada, że ważnym aspektem oszczędzania ciepła są również przestrzenie wspólne w blokach mieszkalnych - zamykanie drzwi wejściowych czy szczelne okna. - Chcemy zachęcić mieszkańców do wykształcenia dobrych nawyków. Dzielimy się praktyczną wiedzą o tym, jak poprzez zmianę codziennych zachowań możemy oszczędzać ciepło. Do współpracy i wspólnej promocji kampanii edukacyjnej zaprosiliśmy władze samorządowe w ponad 60 miastach, w których działają spółki z Grupy Veolia term - mówi Magdalena Bezulska, prezes zarządu i dyrektor generalna Veolii term.

Sprytne, proste podpowiedzi, a także filmy edukacyjne znaleźć można na stronie www.veoliaterm.pl/edukacja, oraz na kanale Veolia Polska na YouTube.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf Plakat_kampania_edukacyjna_6_10_2022.pdf / 1.07MB
ilość pobrań: 100
Plakat_kampania_edukacyjna_6_10_2022.pdf 1.07MB zobacz

do góry