przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Dzikie wysypisko przy ul. Borkowej. Spółka miejska migiem dotarła do sprawczyni

5 Grudnia 2023

Mieszkanka ul. Głównej nie uniknie odpowiedzialności i mandatu karnego. Powód? Porębskie służby uprzątnąć musiały dzikie wysypisko, które w lesie urządziła porębianka.

Zostało odkryte przy ul. Borkowej, jeszcze zanim zdążył go przykryć śnieg. Na leśnej ścieżce leżały m.in. sterty plastikowych opakowań, szklane butelki po napojach wyskokowych, kartony, drobne elementy sprzętów AGD. - Słowem, rzeczy które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Wysypisko było sporej wielkości - zaznacza Tomasz Turek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

Służby miejskie kilka dni temu uporały się z problemem. Śmieci zostały odpowiednio posegregowane i włożone do worków, a następnie wywiezione. I co ważne, wiadomo już kto obciążony zostanie kosztami sprzątania. - Podczas wywozu śmieci nasi pracownicy odnaleźli dokumenty różnego rodzaju. Bez problemu odczytaliśmy dokładny adres sprawczyni. Okazała się nią mieszkanka ulicy Głównej - mówi prezes porębskiego MPWiK.

Dzikie wysypisko przy ul. Borkowej w Porębie

Dodaje, że sprawa została już zgłoszona organom ścigania. Porębianka musi liczyć się zatem także z mandatem karnym.

Szanowni mieszkańcy Poręby, wyrzucanie odpadów do lasu to nie tylko przestępstwo karalne zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, to przede wszystkim ogromny problem środowiskowy. Śmieci powodują zanieczyszczenie gleby, a niejednokrotnie śmierć zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy szukając pożywienia, połykają kawałki plastiku i innych szkodliwych substancji. Apeluję, by być odpowiedzialnym - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

MPWiK przypomina, że poprawnie posegregowane śmieci dostarczy można do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), którzy działa przy ul. Ks. Pędzicha, na terenie spółki. - Przyjmowane są bezpłatnie, wystarczy pokazać dowód opłaty za wywóz śmieci - zaznacza prezes Turek.

Dzikie wysypisko przy ul. Borkowej w PorębieZaznaczamy również, że w naszym mieście działa system monitoringu. Kilkadziesiąt kamer, w tym te zamontowane na terenach leśnych, strzegą bezpieczeństwa i porządku w Porębie.

do góry