przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Budują obwodnicę. Będzie zmiana w organizacji ruchu!

6 Grudnia 2023

Trwa budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. Wykonawca informuje, że za kilka dni nastąpi zmiana w organizacji ruchu przy ul. Grunwaldzkiej w Zawierciu.

To ważna zmiana, ulica Grunwaldzka w Zawierciu w dniach od 11 do 15 grudnia będzie bowiem częściowo zamknięta.

 - Wyznaczone zostały objazdy, za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - mówią przedstawiciele wykonawcy prac przy obwodnicy - konsorcjum spółek Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A.

Objazdy będą odpowiednio oznakowane, poniżej znaleźć można także mapkę prezentującą powyższe zmiany w ruchu drogowym.

zmiana organizacjiPrzypomnijmy, że obwodnica Poręby i Zawiercia powstająca w ciągu Drogi Krajowej nr 78 będzie miała układ dwujezdniowy i połączy się z już funkcjonującą obwodnicą Siewierza.

DK78 skomunikuje te miejscowości m.in. z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. - Dzięki nowemu przebiegowi drogi, tranzyt ominie centra miast, jednocześnie poprawiając warunki życia mieszkańców - podkreśla inwestor. Planowana obwodnica odciąży bowiem lokalne drogi, na których - m.in. dzięki mniejszej liczbie samochodów ciężarowych - będzie po prostu bezpieczniej.

- To bardzo ważna inwestycja dla porębian. Dzięki nowemu połączniu na drogach w naszym mieście zrobi się bezpieczniej - podkreśla burmistrz miasta Ryszard Spyra.

Inwestycja opiewa na kwotę niemal 487 mln zł. Termin jej zakończenia przypada na drugą połowę przyszłego roku.

do góry