przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Deweloper buduje pierwsze domy „Na Stoku”

9 Sierpnia 2022

 

Porębskie Osiedle Na Stoku nabiera kształtu. Aktualnie na plac budowy wkroczył deweloper. Powstają pierwsze 4 z planowanych w tym miejscu 22 domów jednorodzinnych.

Piękne widoki, spokojna zielona okolica, niedaleko centrum miasta. Porębskie Osiedle Na Stoku zaczyna już nabierać kształtu. Inwestor z Sosnowca - Przem-Tech Krzemiński Spółka Komandytowa - docelowo planuje przy ul. Partyzantów zbudować 22 domy jednorodzinne.

osiedle1

Sposób na sąsiedzkie przyjaźnie

W pierwszym etapie powstają cztery budynki jednorodzinne: dwa domy po ok. 120 metrów kwadratowych i dwa o 20 metrów kwadratowych większe, z garażem na dwa auta. Każdy z nich - jak podkreśla deweloper - będzie miał duży ogród. Co ciekawe, nie będą one ogrodzone. - Za wzór w momencie projektowania wzięliśmy sobie jednorodzinne osiedla amerykańskie, gdzie za podjazdy służą pięknie skoszone trawniki. Nie chcieliśmy robić wysokich płotów i odgradzać nimi sąsiadów. Tworzyliśmy osiedle z myślą o ludziach młodych, o rodzinach z dziećmi i dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością łatwiej będzie o zawiązanie dobrosąsiedzkich relacji, a może nawet długotrwałych przyjaźni - mówi Beata Krzemińska, przedstawicielka dewelopera.

oseidle 2

Sypialnia z widokiem

Jak wyglądać mają domy zbudowane przez Przem-Tech? - Budynki będą dwupiętrowe. Na dole zaprojektowano kuchnię z jadalnią i salonem oraz pokój, który służyć może jako biuro lub miejsce dla gości. Na górze są trzy sypialnie. W przypadku większych, 140-metrowych budynków, u góry, przy większej sypialni znajdować będzie się piękna loggia, z niesamowitym widokiem - podkreślają przedstawiciele sosnowieckiej spółki.

Aktualnie spółka zakończyła już budowę fundamentów pod cztery pierwsze budynki. Zaczynają się prace murarskie, inwestycja „wychodzi” zatem z ziemi.

osiedle3

Ekologiczna budowa

Zgodnie z planami dewelopera 22 domy jednorodzinne przy ul. Partyzantów powstaną w przeciągu trzech lat. Budowa postępować ma etapami, a jeden z domków przewidziany został jako model pokazowy. - Od stycznia 2023 roku prawdopodobnie rozpoczniemy nowy etap budowy na Osiedlu Na Stoku. Będą to kolejne cztery domy jednorodzinne - zdradza Beata Krzemińska. Dodaje, że cała inwestycja jest ekologiczna. Przykład? - Staramy się, by wszystkie materiały budowlane pochodziły z okolicy. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztach transportu i emisji spalin do atmosfery - mówi przedstawicielka spółki. Zaznacza, że w przydomowych ogródkach znajdzie się też miejsce na własny kompostownik.

Miasto sprzedawać będzie kolejne działki „Na Stoku”

Przypomnijmy; Urząd Miasta w Porębie, zielone tereny inwestycyjne przy ul. Partyzantów, kilka lat temu podzielił na działki budowlane. Kilkanaście z nich zostało już sprzedanych, trwa także budowa jednego z pierwszych domów jednorodzinnych na nowym porębskim osiedlu (mowa tu o inwestycji prywatnej, nie deweloperskiej).

Równocześnie z procedurami przetargowymi, Urząd Miasta w Porębie, zdecydował się działki uzbrajać, zapewniając m.in. do nich dojazd. Niebawem uruchomione zostaną także procedury zmierzające do sprzedaży kolejnych 27 działek z przeznaczeniem na zabudowę jednorodzinną przy ul. Partyzantów. - Cieszy nas, że osiedle zaczyna już żyć. To atrakcyjny teren inwestycyjny, a jednocześnie idealne miejsce do zamieszkania. Jestem przekonamy, że lokatorzy Osiedla Na Stoku będą zadowoleni z wyboru miejsca dla siebie i swoich dzieci - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

do góry