przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Chcesz być jak Lewandowski? W Porębie zaczyna działać nowa akademia piłkarska

28 Kwietnia 2023

Rozwijanie pasji piłkarskiej najlepiej zacząć od małego. Teraz w naszym mieście będzie to możliwe. W połowie maja na porębskiej murawie rozpoczną się cykliczne zajęcia treningowe nowej akademii footballu.

Strzelanie goli, zaliczanie asysty, pojedynki „jeden na jeden”. Na boisku z pewnością wiele będzie się działo! 14 maja w naszym mieście odbędzie się pierwszy Piłkarski Camp pod patronatem działającej od wielu lat na Śląsku największej akademii techniki - Technical Football Training.

- Wielu młodych ludzi marzy o karierze piłkarskiej. Młodzi porębianie chcą być jak słynny Lewandowski czy Ronaldo. Chcemy dać im możliwość trenowania od najmłodszych lat. Trening, jak przecież wiadomo, czyni mistrza - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Już dziś zaprasza wszystkich chętnych zarówno na Camp, jak i cykliczne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży, które ruszają zaraz po nim.

Trenerskie pokazy

W ramach Piłkarskiego Campu, który w niedzielę 14 maja odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza w Porębie, przewidziano wiele atrakcji. Na murawie sporo będzie się działo. Zaplanowano m.in. trening pokazowy, turniej piłkarski oraz konkursy. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z roczników 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017. Na Camp zapisać można się pod numerem telefonu 790 205 066 lub 792-728-499 albo wysyłając maila na adres: .

Najlepsza nauka zaczyna się od zabawy.

Niemal równocześnie z Campem, swoje trening rozpocznie także Akademia Piłkarska TFT Poręba - nowa porębska szkółka piłkarska. Jej młodzi zawodnicy trenować będą na zielonej murawie porębskiego Orlika. 

Jak wyglądać mają takie zajęcia? - Trening dla dzieci i młodzieży musi być atrakcyjny, ciekawy i stwarzający idealne warunki do rozwoju - mówi wprost Mateusz Cichoń, szkoleniowiec z ponad 13 -letnim stażem i współzałożyciel Akademii Piłkarskiej TFT Poręba. Dodaje, że młody zawodnik podczas treningu powinien bawić się piłką, zdobywać gole, zaliczać asysty, wchodzić w pojedynki „jeden na jeden”, a zajęcia kończyć z uśmiechem na twarzy. - Takie właśnie są zajęcia TFT - podkreśla trener.

Dodaje, że w zamian za rozgrywki piłkarskie, pod koniec każdego miesiąca podopieczni porębskiej Akademii Piłkarskiej TFT będą mogli uczestniczyć w turnieju piłkarskim Poręba CUP, gdzie mecze będą rozgrywane w zespołach 3- lub 4-osobowych .

Plakat Akademia Pilkarska TFT Poreba

Innowacyjna metoda szkolenia

Odpłatne treningi nowej Akademii TFT będą odbywać się regularnie  w poniedziałki i środy o godz. 16 na Orliku. Poprowadzą je specjaliści z Technical Football Training, w której na co dzień trenuje ponad 250 dzieci w takich lokalizacjach jak Katowice, Czeladź, Ruda Śląska, Czechowice-Dziedzice, Tychy i Zawiercie.

- Akademia Piłkarska TFT Poręba - to innowacyjna myśl szkoleniowa mająca na celu profesjonalne treningi piłkarskie dla dzieci i młodzieży, wyłączając przy tym rozgrywki w grupach młodzieżowych, bo nie o wyniki, a metody szkoleniowe nam chodzi - mówi prezes Akademii. Tłumaczy, że ideą  metodologii, jaką stosuje, jest wyszkolenie zawodniczki lub zawodnika z zachowaniem naturalnych predyspozycji wiekowych. - Stawiamy na wypracowanie efektywnych nawyków oraz podniesienie w jak najwyższym stopniu umiejętności piłkarskich z jednoczesnym rozwojem motorycznym zawodnika - podkreśla Mateusz Cichoń. - Nasze zajęcia piłkarskie będą połączone z aspektami mentalnymi takimi jak odwaga, odpowiedzialność, pewność siebie, kreatywność, a co najważniejsze  samodzielność w podejmowaniu decyzji w grze. Dodatkowym atutem naszej akademii będzie brak wywierania presji. Chcemy aby nasi podopieczni w młodym wieku mogli popełniać błędy - podkreśla Cichoń i zaprasza na porębską murawę.

m.cichon+r.spyra-na-sciance

Zapisy na Camp pod podanym tym linkiem lub pod numerem telefonu 790-205-066 , 792-728-499 lub wysyłając adres mailowy:  
 
Zapraszamy również do zapisów na treningi, które będą się odbywać w każdą środę oraz poniedziałek o godz. 16:00 . 
Pierwsze zajęcia rozpoczynamy 15  maja  Więcej informacji oraz zapisy na zajęcia w linku lub pod numerem telefonu 790-205-066 , 792-728-499 lub wysyłając adres mailowy:  
do góry