przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Burmistrz zaprasza na uroczystości 3 Maja

29 Kwietnia 2023

Była pierwszym w całej Europie dokumentem tak wysokiej rangi. 3 Maja Poręba odda hołd twórcom polskiej Konstytucji. - Zapraszam do wspólnych obchodów - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Wolne i niezależne państwo to w dzisiejszej sytuacji międzynarodowej wartości nie do przecenienia. Poręba o nich pamięta. Na tegoroczne Święto Konstytucji przygotowano program tradycyjnych obchodów.

Rozpoczną się one o godz. 10. Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny, w parafii pod wezwaniem Zesłania Duch Świętego w Porębie. Tuż po uroczystej Eucharystii - o godz. 11:00  nastąpi zbiórka pod budynkiem Urzędu Miasta w Porębie, a kwadrans później włodarz naszego miasta wraz z przedstawicielami magistratu, Rady Miasta Poręba oraz lokalnych instytucji, złoży kwiaty przy pomniku zadedykowanym Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny.

O godz. 11:30 zaplanowano wystąpienie burmistrza, a o 11:45 okolicznościowy program artystyczny, w trakcie którego zaprezentują się zespoły muzyczne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Punktualnie w południe obchody zostaną zakończone.

3 maja 1791 w Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalono jedną z pierwszych na świecie konstytucji. Została ona uchwalona przez zwołany w październiku 1788 roku Sejm Czteroletni. Była pierwszym w Europie i drugim na świcie - pod Stanach Zjednoczonych - dokumentem takiej rangi.

Wyprzedziła m.in. konstytucję francuską.

plakat

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
png Plakat 3 maja. / 2.39MB
ilość pobrań: 96
Plakat 3 maja. 2.39MB zobacz

do góry