przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Była szutrowa, jest asfaltowa. Miodowa już po remoncie

8 Maja 2023

Koniec z dziurami, nierówną nawierzchnią i zapadliskami. Po ulicy Miodowej jeździ się już komfortowo. Wszystko za sprawą remontu, w trakcie którego zmieniła się również kategoria tej drogi. Z szutrowej stała się asfaltowa.

Ulica Miodowa miała wcześniej charakter gruntowy. Częściowo była utwardzona drobnym tłuczniem. Skutek? Po deszczu tworzyły się tu głębokie dziury, a także zapadliska, w które wjechać można było autem, a w efekcie go uszkodzić. - Z tego powodu podjęliśmy decyzję o pilnym remoncie ulicy Miodowej - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. - Stan techniczny tej drogi pogarszał się w szybkim tempie - dodają.

215 metrów nowej nawierzchni

Zakres prac remontowych objął liczący 215 metrów długości i 4 metry szerokości odcinek ulicy Miodowej. - Wykonano podbudowę jezdni z kruszywa łamanego, następnie warstwę wiążącą z betonu asfaltowego o grubości 4 cm oraz warstwę ścieralną z betonu asfaltowego grubości ok. 3 cm, a na sam koniec wyrównano pobocze jezdni - informuje inspektor budowlany Barbara Czernik.

Droga stanowi dojazd tylko do kilku posesji. - Wykonanie jezdni o większej szerokości nie było możliwe z uwagi na istniejące granice własności terenu oraz możliwości finansowe miasta - podkreśla inspektor Czernik.

Przetarg i ukończenie prac

Przetarg na remont drogi wygrała firma z siedzibą w Lelowie. Umowa na kwotę 120 tys. zł  została podpisana w grudniu ubiegłego roku. Prace ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe rozpoczęto jednak pod koniec marca.

- Gotowość do odbioru robót wykonawca zgłosił 24 kwietnia, a już trzy dni później komisja odbiorowa dokonała odbioru końcowego. Okres gwarancji na wykonane prace wynosi 5 lat od dnia podpisania protokołu odbioru - podkreśla Barbara Czernik.

do góry