przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Burmistrz spotkał się w mieszkańcami

7 Lipca 2023

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w czwartkowym spotkaniu z burmistrzem Ryszardem Spyrą. - Zapraszam na comiesięczne spotkania informacyjne - mówi włodarz Poręby.

Jak wygląda system gospodarki wodno-ściekowej w mieście, jak funkcjonuje nowa, warta ponad 9 mln zł i jedna z najnowocześniejszych w całej Polsce oczyszczalnia ścieków w Porębie i jakie inwestycje dotyczące kanalizacji zrealizowano w trakcie kadencji burmistrza Ryszarda Spyry.

To tylko część zagadnień związanych z gospodarką wodno-ściekową, jakie poruszono podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, w czwartek 29 czerwca. Wzięło w nim udział około 50 osób, była również możliwość zadawania pytań.

- Na takie spotkania informacyjne będę zapraszał mieszkańców raz w miesiącu. Uważam, że mamy o czym rozmawiać, czy się też pochwalić. Warto też pewne rzeczy wyjaśniać - mówi burmistrz Ryszard Spyra.

Już dziś zaprasza na kolejne, które zaplanowano w MOK 27 lipca b.r. o godz. 17. Tym razem spotkanie poświęcone będzie tematyce związanej z programem „Czyste Powietrze”, realizowanym w naszym mieście.

Na spotkaniu poruszane będą m.in. tematy związane z możliwością uzyskania dofinansowania do inwestycji w ramach Odnawialnych Źródeł Energii, wymianę starego źródła ciepła na nowe, a także ekologicznych inwestycji prowadzonych w naszym mieście.

Będzie możliwość zadawania pytań w wyżej wymienionych tematach. - Serdecznie zapraszam - mówi włodarz Poręby.

do góry