przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Burmistrz ogłasza nabór do Rady Seniorów.

22 Maja 2023

Żyją pełnią życia. Teraz mieszkańcy Poręby będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, włączając się do nowo powstającej Rady Seniorów Poręba. Będzie to druga kadencja tego organu doradczego.

Liczy 9 członków - każdy z nich jest mieszkańcem Poręby - a jej kadencja trwa 4 lata. Tak w skrócie wygląda struktura Rady Seniorów Poręba. - To ważny organ doradczy i spajający środowisko senioralne w naszym mieście. Z wiedzy i doświadczenia członków Rady korzystają także młodsze pokolenia - zaznacza burmistrz Poręby Ryszard Spyra i ogłasza nabór do kolejnej kadencji Rady Seniorów Poręba.

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Poręby, zgłoszenia kandydatów na członów Rady Seniorów Miasta Poręba przyjmowane są w terminie od 15 maja do 14 czerwca tego roku. Zgłodzenie kandydata zawierać musi 3 dokumenty. Wzór zgłoszenia kandydata, wzór oświadczenia zgody na kandydowanie oraz wzór listy osób popierających kandydata pobrać można m.in. ze strony internetowej www.umporeba.pl

Kandydatami na członków Rady mogą być: przedstawiciele osób starszych - mieszkańcy Poręby - posiadający poparcie co najmniej 15 mieszkańców powyżej 60. roku życia, oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych, desygnowani przez te podmioty w trybie zgodnym z ich wewnętrznymi regulacjami.

- Zachęcam do kandydowania. Będzie to druga kadencja naszej Rady Seniorów. Pierwsze lata jej działalności pokazały, jak jest ważna i społecznie potrzebna - podkresla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Przypominamy, że Rada Seniorów Poręba jest organem doradczym, do którego zadań należy m.in. zintegrowanie prac podmiotów działających na rzecz seniorów, współpraca w zakresie przedsięwzięć, wymiana informacji, organizowanie wspólnych spotkań i narad, imprez kulturalnych, artystycznych i sportowych oraz pełnienie dyżurów przez członków Rady, w czasie których seniorzy będą mogli przedstawiać swoje problemy, propozycje i opinie dotyczące przedsięwzięć związanych ze sprawami osób w wieku dojrzałym.

Wszelkie szczegóły znaleźć można na www.umporeba.pl oraz w zarządzeniu nr 107/2023 Burmistrza Miasta Poręba w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Poręba z dn. 15.05.2023 r.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
odt Zarządzenie w sprawie Rady Seniorów / 13.83KB
ilość pobrań: 33
Zarządzenie w sprawie Rady Seniorów 13.83KB -

do góry