przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

„Na Stoku” trwa ważna inwestycja

23 Maja 2023

Głębokie wykopy prowadzi tu wykonawca pierwszego etapu, lada chwila na placu budowy zjawi się wykonawca drugiego etapu. Powód? Przy ul. Partyzantów trwa ważna inwestycja - budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

- Rozpoczyna się pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej osiedla „Na Stoku” - informowali pod koniec marca przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Co ważne, wraz z przystąpieniem wykonawcy do budowy pierwszego etapu budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej przy ul. Partyzantów, Urząd Miasta w Porębie ogłosił także przetarg na drugi etap prac. - Wykonawca został już wyłoniony, a teren budowy pod drugi etap prac został mu oficjalnie przekazany. Wykonawca ma już zatwierdzone materiały, lada chwila szykować będzie zaplecze budowlane - informowała w połowie maja inspektor budowlany Barbara Czernik.

Prace uzależnione od pogody

„Na Stoku” trwają aktualnie głębokie wykopy. - Grunt nie jest zbyt przyjazny, to tereny dość podmokłe, ale prace prowadzone są zgodnie ze sztuka budowlaną - zapewniała inspektor Czernik.

Jak wygląda zakres inwestycji? W ramach przedsięwzięcia do wykonania jest sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, które przejmować będą ścieki z osiedla „Na Stoku” do istniejących kanalizacji w ulicy Przyszłości.

Z kolei odbiornikiem wód opadowych z osiedla będzie zaplanowana kanalizacja deszczowa przebiegająca w ul. Przyszłości. - Do tej sieci odprowadzone będą wody opadowe i roztopowe z terenu dróg osiedla oraz przelewy ze zbiorników retencyjnych na posesjach budynków mieszkalnych jednorodzinnych, przewidzianych w ramach osiedla „Na Stoku” - podkreśla Barbara Czernik.

Bezpieczeństwo i nowoczesność. Staną tu LED-owe latarnie

Na nowo powstającym porębskim osiedlu „Na Stoku” trwa aktualnie budowa kolejnych domów jednorodzinnych. Niedawno pojawiła się tutaj również nowa stacja transformatorowa. To jednak nie koniec inwestycji. Niebawem na terenie osiedla pojawią się nowe latarnie uliczne. - Oświetlenie będzie miało charakter LED-owy, a co za tym idzie, będzie nowocześnie i oszczędnie - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej.

- To bardzo atrakcyjny teren inwestorski - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Zaznacza, że do inwestycji podchodzi kompleksowo i przypomina, że miasto wcześniej na terenie nowego osidla zbudowało drogę dojazdową i wodociąg.

do góry