przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Brawa dla mieszkanki Poręby. Co takiego zrobiła?

5 Lipca 2022

- To postawa zasługująca na wielkie pochwały - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Mowa o jednej z mieszkanek, która dobrowolnie sprząta tereny leśne w naszym mieście.

 Mimo, że nie zaoszczędzimy na tym ani grosza (obowiązek opłat za odbiór odpadów dotyczy każdego), wciąż zdarzają się sytuacje, gdy ktoś wywozi śmieci do lasu. Skutki są opłakane. Śmieci niszczą glebę, trują zwierzęta. Nie mówią już o wizualnym efekcie.

Kamera nagra sprawcę

Władze Poręby błyskawicznie reagują na wszelkie alarmy mieszkańców o tym, że gdzieś podrzucono odpady. Co więcej, w kilku miejscach - na terenach miejskich - zamontowano również kamery monitoringu. - Dzięki jednej z kamer, udało się nawet ukarać sprawcę wykroczenia polegającego na podrzucaniu odpadów do lasu - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Mimo to śmieci w lasach to wciąż nierzadki widok. 

Postawa na medal

Tym bardziej na wielką pochwałę zasługuje to, co robi jedna z mieszkanek Poręby. - Pani Hanna, wybierając się na spacer do lasu, bierze ze sobą również worek i zbiera śmieci. Dobrowolnie, z powodu własnej wrażliwości na piękno środowiska - mówi Renata Otręba, inspektor ds. środowiska w Urzędzie Miasta w Porębie. Dodaje, że pani Hannie często towarzyszy mąż. Worki zostawiają na skraju lasu i dzwoniąc do Urzędu Miasta proszą o ich odbiór. - To postawa godna wszelkich pochwał i naśladowania - mówi wprost burmistrz Ryszard Spyra. Dodaje, że wszystkim, na sercu leżeć powinno dobro środowiska. - Wszyscy chcemy żyć w pięknym, czystym mieście. Dbajmy nie tylko o to, by nie zostawiać śmieci byle gdzie, ale także o to, by je segregować. Nie jest to trudne, a pozwala nam zadbać o nasze dobro i dobro przyszłych pokoleń - mówi burmistrz Poręby.

Zachęcamy wszystkich, którym dobro naszej planety leży na sercu, by zgłaszali dzikie śmietniska odpowiednim służbom.

do góry