przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Bezpłatnie autobusem do i po Porębie. Sprawdź zasady

19 Stycznia 2024

Od Nowego Roku ruszyło darmowe połączenie autobusowe z Zawierciem i na terenie Zawiercia. W związku z pytaniami mieszkańców dotyczącymi bezpłatnej komunikacji, przypominamy najważniejsze zasady tego projektu.

Bezpłatnie, czyli bez konieczności nabywania żadnego biletu. Na takich zasadach od 1 stycznia 2024 roku podróżować można liniami autobusowymi, które obsługuje Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Chodzi tutaj o wszystkie linie kursujące na terenie Zawiercia oraz dwie linie łączące Porębę, Siewierz i Zawiercie - linię numer 2 i linię numer 10.

- Taka darmowa komunikacja dotyczy wszystkich pasażerów podróżujących wyżej wymienionymi liniami. Jest efektem porozumienia, które z zawierciańskim organizatorem komunikacji publicznej - spółką ZKM - podpisał burmistrz Poręby Ryszard Spyra - mówi Tomasz Wawrzynkiewicz z Urzędu Miasta Poręba.

To projekt pilotażowy, którego realizację zaplanowano na okres sześciu miesięcy, czyli do końca czerwca 2024 roku. O jego przedłużeniu decydować będą koszty transportu, które mogą wzrosnąć, choćby z powodu dużego zainteresowania pasażerów i co z tego wynika - konieczności dołożenia do rozkładu jazdy większej liczby kursów.

 - Zachęcam do korzystania z bezpłatnej komunikacji publicznej. Korzyści dla mieszkańców, ale też gości, którzy będą korzystać z bezpłatnych połączeń, są ogromne. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na przystąpienie do propozycji organizatora transportu - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.Bezpłatna komunikacja ZKM na terenie Poręby, Zawiercia i Siewierza

do góry