przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

800 metrów nowego frezu

27 Marca 2023

Nie tylko te z nawierzchni asfaltowej. Poręba remontuje również drogi szutrowe. Przykład? Ulica Wypoczynkowa zyskała właśnie nową warstwę z frezu.

Lada chwila na porębskie drogi gminne wyjedzie specjalistyczny sprzęt do uzupełniania ubytków w drogach asfaltowych. Urząd Miasta w Porębie jednocześnie remontuje także drogi o charakterze gruntowym. Jedna z nich właśnie doczekała się takiego remontu.

droga1

- Mowa o 800-metrowym odcinku ulicy Wypoczynkowej - mówi Angelika Kubaczyńska z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie. Informuje, że stare kruszywo, z którego zbudowana była ulica, zniknęło, a w jego miejsce pojawiła się nowa nawierzchnia z rozdrobnionego frezu. - Ulica Wypoczynkowa została wywalcowana, dzięki czemu nawierzchnia została zarówno utwardzona, jak i wyrównana. Komfort jazdy jest teraz lepszy - podkreśla Angelika Kubaczyńska.

Koszt remontu ul. Wypoczynkowej wyniósł ok. 20 tys zł.

To tylko jedna z dróg gruntowych, jakie Urząd Miasta w Porębie wpisał w harmonogram napraw. W następnej kolejności remont przejdzie m.in. ul. Dębowa.

do góry