przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

30% zaawansowania prac na dachu przy Wojska Polskiego 2

27 Lutego 2023
Nowe poszycie wraz z wymianą części deskowania. Do tego także obróbki kominów i orynnowanie. Przyspieszyły prace na dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego 2.

Ekipa budowlana pracująca na dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego 2 do tej pory nie miała szczęścia do pogody. Prace - jak zaznacza inspektor budowlany Barbara Czernik - uzależnione są w tym przypadku bezpośrednio od aury, dlatego część z nich trzeba było wstrzymać na czas opadów deszczu i śniegu. W zeszłym tygodniu zostały wznowione.

- Aktualne zaawansowanie wymiany poszycia dachu szacuje się na poziomie ponad 30 procent. Oznacza to, że z jednej trzeciej dachu zdjęta została stara papa, a w jej miejscu pojawiła się nowa - mówi Barbara Czernik.

Zaznaczmy, że remont dachu przy ul. Wojska Polskiego 2 ma charakter gruntowy. Wymieniona zostanie nie tylko papa termozgrzewalna. Ekipa budowlana zastąpi też zniszczone deski na dachu nowym materiałem. - W harmonogramie prac wynikających z umowy, jaką podpisaliśmy z wyłonionym w formie przetargu wykonawcą, znalazło się też nowe orynnowanie, obróbki przy kominach oraz instalacje odgromowe - wyliczają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

dach WP2Dodają, że zgodnie z ustaleniami, remont dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego 2 zakończy się w maju tego roku, a jego koszt wyniesie ok. 392 tysięcy złotych.

To nie pierwszy remont o dużym zakresie, jaki pod adresem Wojska Polskiego 2 zdecydował się przeprowadzić Urząd Miasta w Porębie. Przypomnijmy; w 2020 roku miasto wymieniło lokatorom piece grzewcze.

do góry