przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

22 kwietnia  „ Dniem Ziemi ”

12 Kwietnia 2024

W związku z przypadającym w dniu 22 kwietnia  „ Dniem Ziemi ”  tradycyjnie, jak czynię to od pierwszego roku sprawowania urzędu, zwracam się do Was, wszystkich mieszkańców miasta z corocznym apelem o włączenie się do akcji wiosennych porządków w Porębie. Już od 9 lat sprzątamy wspólnie nasze miasto, bowiem już większość z Nas zdaje sobie sprawę, że nikt za nas tego nie zrobi, wszyscy chcemy, aby nasza Poręba była coraz piękniejsza, zadbana i czysta, przez co będzie się nam w niej żyło wygodniej, przyjemnie, a ponadto będziemy po prostu dumni z naszego miasta.

Wiosna jest najlepszym momentem do rozpoczęcia pierwszych i zasadniczych prac porządkowych po zimie, a także przygotowania do sezonu letniego naszych ogrodów, przestrzeni wokół domów jednorodzinnych, zieleni na posesjach i wokół nich, a także przyległego do nich pasa drogowego wzdłuż wszystkich naszych ulic. Aby akcja objęła cały obszar miasta, bardzo korzystnym byłoby, gdyby  Spółdzielnia Mieszkaniowa Poręba, a także Zarządcy Nieruchomości A2M i Cztery Kąty jako podmioty posiadające w zarządzie całe fragmenty miasta, a w tym obszary zieleni usytułowane wokół wielorodzinnej zabudowy, zorganizowały i zachęciły swoich mieszkańców do wspólnej akcji sprzątania bezpośrednio wokół swoich bloków i w ich najbliższym otoczeniu.

Każdy podmiot, który włączy się do działań porządkowych otrzyma niezbędne wsparcie ze strony spółki miejskiej MPWiK w postaci podstawiania w ustalone wcześniej miejsca pojemników do odbioru śmieci i ich bezpłatny wywóz , dostarczenie niezbędnej ilości worków do segregacji odpadów i również ich bezpłatny wywóz na PSZOK Poręba oraz wszelkiej innej organizacyjnej pomocy w zakresie wywozu i odbioru zebranych śmieci w trakcie akcji czystości.

Ponadto jestem przekonany, że do akcji aktywnie włączą się prywatne placówki handlowe i usługowe zarówno te małe jak i wielkopowierzchniowe, przedsiębiorstwa i firmy prywatne, parafie katolickie i inne związki wyznaniowe funkcjonujące w naszym mieście. Koła łowieckie i wędkarskie, stowarzyszenia w tym najprężniejsze jakim jest „NESTOR”, ale także OSP w Porębie i inne.

Chciałbym aby ten 2024 rok, bazując na wcześniejszych naszych doświadczeniach w tym zakresie był rokiem przełomowym w temacie koordynacji jednocześnie wspólne społeczne i bezpłatne sprzątanie naszego miasta.

Tylko wspólną pracą, możemy nieustannie zmieniać nasze miasto i uczynić je w nieodległej przyszłości pięknym i przyjaznym dla Nas miejscem. Prace rozpoczniemy od pierwszych dni kwietnia tak, aby na święta majowe to jest 1, 2 i 3 maja miasto było godnie przygotowane.

do góry