przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

 Nabór wniosków do programu "Przydomowa Oczyszczalnia"

21 Lutego 2023
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach po raz kolejny ogłosił nabór wniosków do programu "Przydomowa Oczyszczalnia".

Program ten jest dedykowany osobom fizycznym - właścicielom lub współwłaścicielom nieruchomości położonych na terenie województwa śląskiego. Jego beneficjentami mogą zostać osoby, które planują zakup oraz montaż przydomowej oczyszczalni ścieków o wydajności nie większej niż 7,5 m3/d. Maksymalne dofinansowanie jakie można uzyskać w programie to 8000 zł, a same wnioski można składać do 30.06.2024 r. lub zakończenia/wstrzymania naboru.

Więcej szczegółów o programie, jego regulamin oraz opis procesu składania wniosku o dofinansowanie znajduje się na stronie internetowej WFOŚiGW, do której odwiedzenia zachęcamy wszystkich zainteresowanych: "Przydomowa Oczyszalnia"

Przypominamy, że jest to kolejna odsłona programu "Przydomowa Oczyszalnia", a jej poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa. Wniosków zostało złożonych tak wiele, że z powodu ograniczonej puli środków finansowych na realizację programu, WFOŚiGW w Katowicach zakończył nabór wcześniej niż pierwotnie zakładano. Podobna sytuacja może wystąpić również i przy nowej odsłonie programu, dlatego osoby zainteresowane zachęcamy do możliwie jak najszybszego zapoznania z warunkami programu oraz złożenia wniosku.

do góry