przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Spotkanie informacyjne dot. programu "Czyste Powietrze" - podsumowanie

28 Grudnia 2022

14 grudnia 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze". Wydarzenie miało na celu zapoznanie uczestników z programem, w tym ze sposobami uzyskania dofinansowania m.in. na wymianę źródła ciepła, instalację fotowoltaiczną, stolarkę okienną i drzwiową czy ocieplenie domu.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy Poręba zainteresowani tematem. Głównym punktem wydarzenia była prezentacja opisująca w szczegółach założenia i zasady programu, a także obejmująca zmiany, jakie wprowadza Czyste Powietrze Plus. Ponadto, w trakcie prezentacji poruszony został temat stanu zanieczyszczeń powietrza w województwie śląskim i gminie Poręba oraz jego wpływ na zdrowie ludzi i środowisko. Przedstawione zostały gminne statystyki programu, omówiono założenia uchwały antysmogowej, a także dokonano oceny różnych źródeł ciepła pod kątem opłacalności. Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi, a uczestnicy mogli skorzystać z wcześniej przygotowanych materiałów promocyjnych programu.

Przypominamy, że informacje na temat programu można uzyskać w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym, mieszczącym się w pokoju nr 10 budynku Urzędu Miasta Poręba w poniedziałki i wtorki w godzinach od 13 do 16 oraz piątki od 9 do 13. Osoby zainteresowane, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem (32) 677 13 55, wew. 134.

do góry