przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Porębska ścieżka pieszo-rowerowa wydłuży się po raz trzeci!

20 Sierpnia 2020

Kolejne 250 metrów. Tyle zyskają porębscy piesi i rowerzyści. Lada chwila rozpocznie się kolejny, trzeci już etap inwestowania w ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż ul. Rzecznej. 

Na początek 550 metrów, potem kolejne 630. Teraz ścieżka pieszo-rowerowa w parku nad Czarną Przemszą wydłuży się o kolejne 250 metrów. - Inwestycja zostanie przeprowadzona praktycznie tak samo jak w poprzednich dwóch etapach - informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Oznacza to, że nowy fragment - biegnący niemalże do skrzyżowania ulic Czarnej Przemszy i Asfaltowej - zostanie podzielony na fragment dla pieszych oraz rowerzystów i miłośników rolek. 

 

Wykonawca prac budowlanych najpierw rozbierze starą część chodnika. Następnie ułoży estetyczną nawierzchnię z kostki brukowej bezfazowej o grubości 8 cm. Nawierzchnia ograniczona będzie obustronnie obrzeżami betonowymi. Piesi spacerować będą po szarej kostce, rowerzyści jeździć po czerwonej. 

 Część przeznaczona na ścieżkę rowerową (dwukierunkową) będzie miała 2 metry szerokości, część służąca pieszym będzie o pół metra węższa. Wszystko zgodne z Rozporządzeniem Min. Transportu i Gospodarki Morskiej. 

Planowany termin zakończenia tej inwestycji przypada na połowę września tego roku. 

 

 

 

 

 

 

do góry