przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Burmistrz otworzył nowy plac zabaw. Maluchy zachwycone

18 Listopada 2019

Co z tego, że zrobiło się już chłodno, skoro wesołe hasanie przyjemnie rozgrzewa. Przekonały się o tym maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Porębie. Ich reprezentacja oficjalnie przetestowała plac zabaw przy ul. Siewierskiej 44. W środę 30 października otworzył go burmistrz miasta Ryszard Spyra.

Pajęczyna z grubych lin, kolorowa ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, drabinki, a nawet ruchomy mostek. Czego chcieć więcej? - Już niczego, bardzo nam się tu podoba - przyznawały maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Porębie. W środowe południe odwiedziły nowy plac zabaw przy ul. Siewierskiej 44 (na terenie obecnego żłobka). Przetestowały wszystkie tutejsze niespodzianki.

Przedszkolak przecina wstęgę

Wcześniej nowe miejsce zabaw oficjalnie otworzył burmistrz Poręby Ryszard Spyra. - Cieszę się, że w mieście przybywa takich miejsc, będziemy tworzyć kolejne - zapowiadał przy przecięciu wstęgi pan burmistrz. 

Czerwoną wstęgę (którą dzielnie trzymały dwa małe przedszkolaki) przecięła również m.in. dyrektor przedszkola Marzena Orzoł, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie Karolina Ostrowska, przewodnicząca Rady Miasta Poręba Elżbieta Kołodziej oraz Cezary Barczyk, prezes Lokalnej Grupy Działania „Perła Jury”. Ostatecznego przecięcia (każdy z zaproszonych ciął wstęgę po kawałku) dokonał… przedstawiciel grupy testującej z przedszkola. Później maluchy ruszyły do zabawy.

Dorośli też podszlifują kondycję

Atrakcji nie brakowało. Nowy plac zabaw jest świetnie wyposażony. Są zabawki wielofunkcyjne - jak na przykład zadaszona zjeżdżalnia z drabinkami i mostkiem, są też tradycyjne koniki i huśtawki. - Wszystkie urządzenia mają niezbędne atesty, a dla bezpieczeństwa najmłodszych powierzchnię, na której je zamontowano wyłożono poliuretanem - zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Co ciekawe, plac zabaw dla dzieci sąsiaduje z siłownią pod chmurką. Gdy dzieci się bawią, opiekunowie też mają szansę podszlifować swoją kondycję.

Przypominamy, że nowe miejsce zabaw ulokowane przy porębskim żłobku jest ogólnodostępne. Nie trzeba być podopiecznym tutejszej placówki. 

Zadanie pn. „ Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Porębie” mająca na celu „Zwiększenie wykorzystania zasobów naturalnych, kulturowych i społecznych także poprzez rewitalizację zasobów materialnych i/lub dostępności do usług zdrowotnych, socjalnych oraz komunalnych” współfinansowana jest ze  środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Logo PROW

 

do góry